SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’a ‘Can’ geliyor

Guardiola’nın daralttığı kadroda düşünülmeyen ve geleceğin Ballack’ı olarak lanse edilen Emre Can, Ausburg ve yetiştiği Frankfurt’u geri çevirerek taraftarı olduğu G.Saray’ı tercih etti...

Güncellenme: 08:34, 26/07/2013
G.Saray’a ‘Can’ geliyor

G.Saray’da transfer döneminin 1 numarası olan Emre Can'da artık sona gelindi. Teknik direktörlük koltuğuna oturduktan sonra işe Bayern Münih kadrosunu daraltmakla başlayan Guardiola, takımın Türk asıllı Alman yıldızı Emre Can'ı yeni sezonda düşünmüyor. Önceki gün oynanan Barcelona maçının son 16 dakikasında şans verdiği Emre Can da dahil olmak üzere 3 oyuncusuna kapılarını kapatan Guardilo daha dar bir kadro ile mücadele etmek istiyor. Bunun üzerine teknik direktör Fatih Terim'in yoğun ısrarı sonucunda devreye giren G.Saray, Emre Can'ı ikna etmeyi başardı.

DEVLER LİGİ FAKTÖRÜ

Bayern Münih'te geleceğin Ballack'ı olarak lanse edilen Emre, Ausburg ve yetiştiği takım Frankfurt'u geri çevirerek taraftarı olduğu G.Saray'a ‘evet' dedi. Orta sahanın yanı sıra sağ bek ve stoperde de görev yapabilen Emre, parçalı formayı giymek için adeta can atarken, bu kararında G.Saray'ın Şampiyonlar Ligi'nin müdavimleri arasında yer almasının payı büyük.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK