SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uzun yıllar Tottenham‘da top koşturmuş olan Fransız orta saha David Ginola, eski takımının yeni yıldızıGareth Bale‘in Londra temsilcisinde kalması gerektiğini düşünüyor.

Tottenham’da tek yıldız!

Goal‘e konuşan emekli orta saha, “Bale’in omuzlarında büyük bir beklenti var. Böylesine büyük bir sorumluluğa sahip olduğunuzda ortaya büyük başarılar koyuyorsunuz. Bale de bu beklentilere cevap verebilir. Onun için yıldızı bol bir takıma gitmek farklı olabilir. Spurs’te kalmalı ve takımının yıldızı olmanın keyfini çıkartmalı.” dedi.

Bale’i elde tutmaları lazım

Aynı zamanda eski takımını da göreve çağıran Ginola, “Gareth Bale bu takımın asıl adamıdır. Herkes onun hakkında konuşuyor. Tottenham onun satılık olmadığını net bir şekilde ifade etti. Bence o bir sene daha kulüpte kalacak. Spurs’ün en büyük yatırımı o. Eğer ilk dörde oynamak ve başarılı olmak istiyorlarsa onu ellerinde tutmalılar.” diye konuştu.

Asya Kupası güzel bir hazırlık

Barclays Asya Kupası’nda Sunderland’e 3-1 yenilerek yarı finalde elenen Tottenham, Güney Çin ile üçüncülük için karşı karşıya gelecek. Ginola da Asya turnuvasını çok faydalı bulduğunu belirtirken, “Barclays Asya Kupası, Premier Lig takımları için müthiş. Hava müthiş değil, ama oyuncuların futboldan zevk alması ve yeni sezona hazırlanması için her şey uygun.”  ifadelerini kullandı.