SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un Fransız oyuncusu Florent Johan Malouda, tek başına yıldız olmanın önemli olmadığını, en kutsal başarının takım halinde kazanılan başarı olduğunu söyledi. Türkiye'ye ısınmaya çalışan Fransız oyuncu, kariyerinde hiç de hayal etmediği bir yere geldiğinin altını çizdi. Malouda, “İyi ki Türkiye'ye ve Trabzonspor'a gelmişim. Trabzonsporluların, havaalanında bana gösterdiği karşılama futbol hayatımda hiç alışık olmadığım bir durumdu. Buna hem çok şaşırdım hem de çok sevindim” şeklinde konuştu.

‘DROGBA ANLATMIŞTI’

Galatasaray’ın dünya yıldızı Didier Drogba ile yakın arkadaş olan Florent Malouda, Fildişili futbolcunun telkinlerinin Trabzon'a gelişinde etkili olduğunun altını çizdi: “Drogba Türkiye'de futbolun çok sevildiğini bana söylemişti. Bu sevgiyi Trabzon'da gördüm. Ben de üzerime düşenin en iyisini yapmak için buradayım. Ben de takımın bir parçası olarak, takımın başarısına maksimum katkıyı sağlamak istiyorum” açıklamasında bulundu.

ÖZEL HOCASIYLA GELDİ

Fransız Malouda, İngiltere olduğu gibi Türkiye'ye de özel antrenörüyle geldi. Ada'da antrenman harici özel antrenörüyle hep formda kalan yıldız oyuncu, Türkiye'de takım arkadaşlarından geri kalmamak için bireysel çalışmalarını sürdürüyor. Derry City maçında izlediği Trabzonspor'u da değerlendiren Florent Malouda, “Dünyanın her ülkesinde ilk maçların zordur. Ben her zaman 2 gol yemektense 1-0 galip gelmeyi tercih ederim. Bizim takımımızda çok üst düzey oyuncular var” ifadelerini kullandı.

Malouda, arkadaşımız Aytekin Akay'a konuştu.