SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Gaziantepspor’dan transfer ettiği eski futbolcusu Serdar Kurtuluş, “Futbolu bırakana kadar Beşiktaş’ta oynamak isterim” dedi.

Serdar Kurtuluş, Beşiktaş’ın Avusturya’da devam eden kampında, sabah antrenmanının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş ile 3 yıllık sözleşme imzaladığını hatırlatan Kurtuluş, “Gönül ister ki 10 yıl buraya hizmet edeyim. Kontratım bittiği zaman bana ‘Kal, devam et’ derlerse kalırım. Futbolu bırakana kadar burada oynamak isterim” diye konuştu.

En çok İnönü Stadı’nı ve Beşiktaş taraftarını özlediğini dile getiren futbolcu, “Gerçi şimdi İnönü Stadı yok ama yeni stadımız da inşallah eski günlerine döner. O atmosferi çok özledim” ifadelerini kullandı.

“TRANSFERİM HER İKİ TARAFA DA HAYIRLI OLSUN”

Transferinin hem Beşiktaş hem de Gaziantepspor’a hayırlı olmasını dileyen Serdar Kurtuluş, “Buradan ayrılırken çok üzülmüştüm ama kimseye kırgın değilim. Çünkü en güzel günlerim burada geçti. 2006-2009 yılları arasında giydiğim Beşiktaş formasıyla bir şampiyonluk, 2 Türkiye Kupası, bir de Süper Kupa kaldırma başarısı göstermiştim. Bunun için de en güzel günlerim burada geçti. Kariyerim açısından da çok önemliydi” diye devam etti.

Daha sonra 4 sezon Gaziantepspor forması giydiğini anımsatan Serdar Kurtuluş, “Baktığınız zaman çok istikrarlı bir grafiğim vardı. Hemen hemen her maçta görev aldım. Çalıştım, takım kaptanlığına kadar yükseldim. En önemlisi milli takımda bir daha oynama başarısı gösterdim ve neticesinde Beşiktaş’a geri döndüğüm için çok mutluyum” diye konuştu.

“FORMA REKABETİNE HAZIRIM”

Kendisine güvendiğini vurgulayan Kurtuluş, forma rekabetine her zaman hazır olduğunu söyledi. Beşiktaşlı futbolcu, “Buraya oynamak için geldim. En önemlisi de Beşiktaş formasını hakkıyla terletmek istiyorum. Beşiktaş’ta yeni teknik direktör ile yine şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Eskisi gibi Avrupa’da başarılı olmak istiyorum. Bu yüzden buradayım. Allah bizi utandırmasın. En önemlisi de Allah hiçbir arkadaşımıza sakatlık vermesin” dedi.

Beşiktaş’ta hangi mevkide oynayacağına ilişkin bir soruya da Serdar Kurtuluş, bu konuda teknik direktör Slaven Biliç ile hiç konuşmadığını hatırlattı. Gaziantepspor’da dönem dönem orta sahada oynadığını, genelde sağ bek oynadığını hatırlattı.

Siyah-beyazlı futbolcu, Beşiktaş’ta sağ bek ve liberoda alternatif olmadığını, bu mevkiler için transfer edildiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Çok değişik mevkide gerev yapan biriyim. Hoca ne karar verirse ben de onu en iyi şekilde uygularım.

Beşiktaş’ta çok genç yaşta forma giydim ve 4 yıl görev yaptığım Gaziantepspor’da mevcut tecrübemi geliştirerek eski takımıma geri döndüm. Özellikle Gaziantepspor’da geçirdiğim 4 yıl bana hem karakter olarak hem de saha içinde olgunlaşma açısından çok şey kattı. Hem saha içinde hem dışarıda daha fazla sorumluluk alan bir insan haline geldim.”