SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolga Zengin, İstanbul’a gelerek kulüp binasında kendisini siyah-beyazlı renklere bağlayan resmi sözleşmeye imza attı.

KAP’A BİLDİRİLDİ

Beşiktaş, Tolga Zengin’in transferi konusunda 2 milyon 750 bin Euro bonservis bedeli karşılığında Trabzonspor ile anlaşmaya varıldığını borsaya bildirdi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’den Borsa İstanbul’da yapılan ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yer alan açıklamada, “Tolga Zengin’in transferi konusunda Trabzonspor AŞ ile anlaşmaya varılmıştır. Buna göre sözleşme fesih bedeli olarak Trabzonspor AŞ’ye 2.750.000 Euro KDV ödenecektir” denildi.

Öte yandan Tolga Zengin, imza töreninden önce havalimanında BJK TV’nin sorularını yanıtladı.

Zengin, şunları söyledi:

“Öncelikle hem Trabzonspor'a hem Beşiktaş'a hem de benim için hayırlı olsun. Biraz zor bir ayrılık oldu ama neticesinde insan hayatında böyle şeyler yaşıyor. Mutluyum; inşallah yarın takım ile birlikte kampta olacağım.

İstendiğim bir yere geldim; hem beni benimseyen hem de benim benimsediğim bir camiaya geldim. İki taraf için de hayırlı olur inşallah…

Transfer sürecimde yanlış bilgilerden dolayı biraz sıkıntı oldu. Ben bu sürece hiç müdahil olmadım zaten… Hem Trabzonspor kaptanlığı yapmış hem de Beşiktaş'a tranfer olan bir oyuncuya yakışmazdı. Ayrılışım her iki kulübe de yakışır şekilde olmalıydı, öncelikle bana yakışmalıydı. Kulüplerin kendi aralarında olan konulardı onlar, kendi aralarında konuşup anlaştılar. Sıkıntılı olmadı aslında, ama bazı sebeplerden dolayı transfer süreci biraz uzadı. Önemli olan sonunun güzel ve hayırlı olması.

Önümüzdeki sezon her şeyden önce yeni bir hoca var, yeni bir mantalite var… Oyuncular zaten hocayı benimsemiş durumda. Kaleciler açısından baktığım zaman gerçekten de çok iyi bir kaleci hocası var.

Söylediğim gibi güzel günler göreceğiz. Hedefleri olan bir kulübe geldim. Bu hedefin de ne olduğu bellidir, onun aşağısı da başarı değildir. Arkadaşlarımla beraber bu hedefleri gerçekleştirmeye çalışacağız.”

Yayınlanma Tarihi:20:36,