SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tehlikeli prova!

VOLKAN DEDEOĞLU, F.BAHÇE-PSV MAÇININ ÖYKÜSÜNÜ YAZDI

Bolu ve Lankaran maçlarında gol dahi yemeyen F.Bahçe’de defans hataları ön plana çıktı. Hollanda ekibi Matavz ve Locadia ile sonuca giderken, Meireles iki defa direğe takıldı.

Güncellenme: 08:55, 25/07/2013
Tehlikeli prova!

KADIKÖY'DE keyifli başlamıştı gece… Sevgililer 72 gün sonra yeniden buluşmuştu. Maç  öncesi yapılan muhteşem forma tanıtımıyla keyifler tavan yapmıştı. Ama gecenin sonu aynı lezzette olmadı. Dünkü rakip PSV'nin, önceki iki hazırlık maçındaki rakipler Boluspor ve Lankaran'a oranla sıklet farkı olduğu tartışmasız. İşte bu da defoları gün yüzüne çıkarmaya  yetti de arttı bile. İki maçta 8 gol atıp, kalesine kapatan F.Bahçe'nin yerinde yeller esti dün gece. Yine de yiğidi öldürüp hakkını teslim etmek gerek. O kadar kötü değildi sarı-lacivertliler.

Maçın belli bölümlerinde oyunu domine ettiler. Ancak defansta öyle hatalar yapıldı ki, Aziz başkan bile bunlara kızıp yer değiştirdi.

HATALAR silsilesi 15'te Kadlec ile başladı. Hücuma çıkacakken kaptırılan top ani atağa  dönüştü.

Ceza alanına gönderilen topa Matavz vurdu, Volkan çıkardı. Ancak dönen topu yine aynı  oyuncu kafayla tipledi: 0-1. Defansın açıklarından o kadar pozisyon verdi ki sarılacivertliler, PSV'li oyuncuların beceriksizliğine şükretmek lazım.

İKİNCİ yarıda ise en büyük rakibimiz direkler oldu. Başroldeki isim ise Raul Meireles'ti.  Önce 50'de, ardından 69'da direklere takıldı Portekizli. 71'de ise kalemizde ikinci golü gördük. Organize gelişen PSV atağında ceza yayı üzerinde topla buluşan Locadia adeta örümcek ağlarını aldı: 0-2.

HER ne kadar adı hazırlık karşılaşması olsa da Salzburgmaçı öncesi güven vermedi  sarı-lacivertliler.

Avusturya ekibinin beyin takımı mutlak dünkü karşılaşmayı izleyecektir. Şifreleri çözerlerse  eğer çekeceğimiz var…

YENiLER NASIL OYNADI?

BRUNO ALVES: Alışma süreci diye bir şey yaşamıyor. Yanında oynayan isimlerin kötü performansına rağmen aradan kendisini göstermeyi başarıyor. Ofansa da büyük katkısı var.

KADLEC: Şu ana kadar sol bekte Hasan Ali'den tek farkı sarışın olması. 75'ten sonra stopere geçişi, alternatif olacağının göstergesiydi.

HOLMEN: Maçın tatsız zamanlarında oyuna girdi. Tam bir görev adamı. Yaratıcılık sorunu yaşanan şu günlerde orta alanda yer bulması çok zor.

ALPER: Yenilerin en iyisi o. İkinci yarıda oyuna girdikten sonra F.Bahçe pozisyon bulmaya başladı. Toplu veya topsuz devamlı öne doğru koşması, takım arkadaşlarını ateşliyor.