SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına konuk olan Cübbeli Ahmet Hoca’nın Trabzonspor hakkında yaptığı şampiyonluk yorumu ses getirdi. 1983-1984 sezonunda şampiyon olan ve o sezondan sonra şampiyonluk yüzü göremeyen bordo-mavililerin kısmetlerinin bağlandığını iddia etti.

KUTLAMA YAPTIKLARI İÇİN…

Trabzonlu olan İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca’nın hemşehrilerinin boş işlerle uğraşmaması için “Trabzonspor’un şampiyon olamaması adına dua etti mi?” sorusuna Cübbeli Ahmet Hoca, “Şimdi şampiyon olmuşlar bir sene. Kutlama seslerini duymuş. Bir de şampanya falan patlatma olayı da oluyor bu kutlamalarda. Ben de duydum böyle bir şeyi, hatta hatrı sayılı bir yöneticinin gelip ‘Kaldır artık şu duayı’ dediğini de duydum. Kendisine sorduğumuzda vardır ya da yoktur demedi, sessiz kaldı hoca. Herhalde hemşehrileri boş şeylerle ilgilenmesin diye” yanıtını verdi. Cübbeli Ahmet Hoca’nın ortaya attığı bu iddia ise Trabzonspor camiasında büyük yankı uyandırdı.

ŞAMPİYONLUĞA HASRET KALDILAR

20 yıldır şampiyon olamayan Trabzonspor, hatırlanacağı üzere 2010-2011 sezonunda ligi Fenerbahçe’yle aynı puanda bitirmiş averajla şampiyonluğu rakibine kaptırmıştı. Daha sonra ise şike süreci patlak vermişti. Bordo-mavililer, şampiyonluğun kendi hakları olduğunu iddia etse de kupa verilmemiş ve bir sürü engelle karşılaşmışlardı.

Yayınlanma Tarihi:12:09,