SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, dün yeni sezon hazırlıkları kapsamında dördüncü sınavını Azeri ekibi Simurq önünde verirken alınan ilk galibiyete İbrahim Toraman’ın maç sonu yaptığı açıklama gölge düşürdü… Tecrübeli futbolcu, “Oynayan arkadaşlarımın önünü açmak için kaptanlığı bırakıyorum” sözleri ile infial yarattı. Sabah gazetesinden Fatih Doğan, Toraman’ın kaptanlığı bırakmasının ardındaki sebebi yazdı.

ÖZEN İSTEMEDİ, ORMAN TUTTU

Toraman, sezon sonu Beşiktaş’la masaya oturdu ve boş sözleşmeye üç yıllık imza atarak tatile çıktı. Yeni sezon hazırlıkları için top başı yapıldığında ise tecrübeli futbolcuya sözleşmesinin iki yıla düşürüldüğü ve senelik 600 bin Euro alacağı iletildi. Toraman, neden sözleşme süresinin düşürüldüğünü ve takım ortalamasının altında bir ücret alacağını soruşturduğunda futbol direktörü Önder Özen’in takım planlamasında kendisini düşünmediğini ancak başkan Fikret Orman ile yönetici Ahmet Kavalcı’nın talebi doğrultusunda takımda kaldığını öğrendi.

BİLİC’E SORDU YANIT ALAMADI

Yaşadığı hayal kırıklığına karşın çalışmalarını büyük bir disiplin içerisinde sürdüren İbrahim Toraman, Avusturya kampında Slaven Bilic’ten görüşme talebinde bulundu… Söz konusu toplantıda Hırvat teknik adamın hakkında ne düşündüğünü öğrenmek isteyen Toraman, “Ben takımda sürekli forma giyme şansı yüksek olan isimlerin kaptan olmasını tercih ediyorum” yanıtı ile afalladı. Bilic, Toraman’ın “Beni ilk 11’de düşünmüyor musunuz” sorusuna ise sessiz kalarak yanıt vermedi ve Toraman’ın kırgınlığı bir kat daha arttı.

FERNANDES VAKASI BARDAĞI TAŞIRDI

Schalke ile oynanan üçüncü hazırlık maçında Fernandes’in pazubandı koluna takarak sahaya çıkması ise bardağı taşıran son damla oldu… Toraman’ın yedek kaldığı o gün normalde Sivok’un kaptan olarak sahaya çıkması gerekirken, Bilic’in Fernandes’ten yana tavır koyması, Toraman’ın içerisindeki fırtınanın dışarı taşmasına sebep oldu. Önder Özen’in olumsuz tavırlarını da göz önünde bulunduran Toraman, Simurq maçının ardından dün sahaya son kez kaptan olarak çıktığını şu sözlerle duyurdu: “Oynayan arkadaşlarımın önünü açmak için kaptanlığı bırakıyorum.”