SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolumuz çöktü!

2014 Dünya Kupası Kaf Dağı’nın ardında, Ümit Milliler Avrupa Şampiyonası’na katılamıyor. U-20 takımımız 2. turda elendi son olarak U-19 ekibimiz gruptan çıkamadı.

Güncellenme: 08:42, 25/07/2013
Futbolumuz çöktü!

Tek kelimeyle battık!.. Büyük umutlarla A'dan Z'ye yeniden yapılandırılan Milli Takımlar her yaş kategorisinde hüsran yaşadı.

A Milli Takım'dan başlayalım… Abdullah Avcı yönetiminde çıta yükseğe konmuştu. Brezilya'nın düzenleyeceği Dünya Kupası elemelerinde Hollanda'yı bile zorlayacağımızı düşünüyorduk. Sonuç: Berbat. 6 maç sonunda toplanan 7 puanla 4. sıradayız. Önümüzdeki fikstüre bakınca da tünelin sonunda gördüğümüz umut ışığı değil karşıdan gelen trenin farı. Görünen o ki dünya futbolunun en önemli organizasyonunu üst üste 3. kez kaçıracağız.

Ağabeyler bu durumda da gençler iyi mi sanki!.. Ümit Milliler, Avrupa Şampiyonası'nda boy gösteremedi. Gözler U-20 takımına çevrildi. Türkiye'nin düzenlediği Dünya Kupası'nda ev sahibi avantajıyla derece bekliyorduk, avcumuzu yaladık. 2. turda Fransa'ya karşı ‘Fransız' kaldık, sahadan 4-1 mağlup ayrılıp tribüne çıktık. U-19 ekibimiz de maalesef ağabeylerinin ayak izine basarak yürüdü. Litvanya'daki turnuvada Sırbistan'dan sonra Fransa'ya da 2-1 ile boyun eğen Türkiye yarı finale çıkma şansını kaybetti.

Biz bu büyük turnuvaları ellerde çekirdek, televizyon karşısında izlemekten sıkıldık. Futbolumuzu yönetenler ise “Teşekkür” bekliyor.