SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2010 yılından beri hem Jurgen Kloop'un yardımcılığını yapan hem de U19'a bakan Terzic, vatandaşı Bilic'i kırmayıp geldi ve adeta Beşiktaş'ın çehresini değiştirdi…

Son yıllarda taraftarlarını bir türlü mutlu edemeyen Beşiktaş, Slaven Bilic'le yeni bir sayfa açtı. Nokta transferler ile ezeli rakipleri G.Saray ve F.Bahçe'ye kafa tutmaya çalışan siyah-beyazlılarda işler yolunda gözüküyor. Hırvat çalıştırıcı 3 yıllık imzayı attığı gibi yanında Nikola Jurcevic'i getirdi.

 TEK TEK İLGİLENİYOR

Daha sonra ise 2010 yılından itibaren Borussia Dortmund'da Jurgen Klopp'un yardımcılığını yapan ve U19 takımına bakan vatandaşı Edin Terzic'i siyah-beyazlılara getirmeyi başardı. Başkan Fikret Orman'ın futbolla ilgiliyi tüm yetkiyi verdiği Bilic, emin adımlarla Beşiktaş'ın çehresini değiştiriyor.

Vatandaşını kırmayıp siyah-beyazlı takıma katılan Terzic, geldiği ilk günden bu yana futbolcularıyla yakından ilgileniyor.

‘TOP BİZDE KALMALI'

Yapılan taktik antrenman ve çift kalelerde sahaya girerek oyuncuları tek tek uyarıyor. Oyunculara her zaman kısa paslarla garanti oynamalarını söyleyen Terzic “Şunu unutmayın. Top her zaman bizde kalmalı. Top sizin ayağınızda olduğu sürece hem gol yemezsiniz hem de mutlaka gol atarsınız. Attığınız her uzun top hem sizi hem de pası attığınız arkadaşınızı yorar. Uzun pas sadece kaleye giderken atılması gereken pastır. O sırada rakibi oyundan düşürürsünüz ve direkt kaleye gidersiniz” uyarılarını yapıyor. Başarılı çalıştırıcı oyuncularının teknik kapasitelerinden de memnun olduğunu Bilic'e rapor etti.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:11:44,