SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin fendi, Benfica'yı yendi. Paraguaylı golcü Cardozo'yu transfer etmek için Portekiz ekibiyle pazarlıklarını uzun zamandır sürdüren sarı-lacivertliler nihayet mutlu sona ulaştı. Bu dev transferin bitmesinde ise menajer Ahmet Bulut'un rolü büyük oldu. Yapılan tüm görüşmelerde 15 milyon euro bonservis bedeli talep eden ve bu rakamdan bir kuruş aşağı inmeyen Benfica'yı 10 milyon euro + 3 milyon euro bonusa ikna eden Bulut, transferi bitirdi.

BUGÜN BİTİYOR

Avrupa piyasasındaki gücünü kullanan Ahmet Bulut, Portekiz ekibine geri adım attırırken, iki kulüp arasında sadece ödeme planı konusunda küçük pürüzler kaldı. Bugün yapılacak görüşmeyle orta yol bulunacak ve Cardozo resmen F.Bahçeli olacak.

KAMPA ALINMADI

Transferin bir diğer kahramanı ise oyuncunun kendisi oldu. Yönetimle daha önce yaptığı görüşmelerde defalarca F.Bahçe'ye gitmek istediğini belirten Cadrozo hiç geri adım atmadı. Benfica kendisini İngiltere'ye pazarlamaya çalışsa da buna yanaşmayan Paraguaylı golcü ısrarla F.Bahçe'yi istedi. Dün de Benfica Teknik Direktörü Jorge Jesus'un Paraguaylı golcüyü sezon öncesi kamp kadrosuna almaması, oyuncu adına bardağı taşıran son damla oldu.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK