SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ÜNLÜ sanatçı ve at sahibi Faruk Tınaz attığı tweet'le yarış dünyasında gündem yarattı. Tınaz, 21 Temmuz Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda yapılan Özdemir Atman Koşusu'nda Sars isimli atına binen Selim Kaya'ya ‘Yazıklar olsun' göndermesi yaptı. Kaya'yı sert bir şekilde eleştiren Tınaz, “Atımız Sars'a ne yaptığı belli olmayan bir şekilde binip, yarışseveri de mağdur eden Selim Kaya, sana yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

BU gelişmelerden sonra jokey Selim Kaya'dan cevap geldi. Kaya, yarisdergisi.com adlı bir internet sitesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Faruk Tınaz bu ülkenin yetiştirdiği en değerli sanatçılardan biridir. Ayrıca at sahibi olması da camiamız için önemlidir. Ancak sosyal medya yoluyla bu konu üzerinde kırıcı bir tutum sergilemesini hiç yakıştıramadım. ‘Yazıklar olsun' olmaz. Yüz kızartıcı bir şey olursa o zaman ‘Yazıklar olsun' olur. Bunu ayırmak lazım.”

KAYA yarış ile ilgili de şu yorumları yaptı: “Sars için padoka çıktığımızda kendisi ve antrenörüne neler yapmamız gerektiği konusunda fikirlerini sordum. Faruk ağabey de ‘Söylenecek fazla bir şey olmadığını atı bildiğimi, gerektiği şekilde inisiyatif alarak koşmamızı istedi.' Startta rahatsızlık gösteren safkan yarışın hiç bir yerinde istediğim şekilde olmadı, yarışa istediğim şekilde adapte olmadı ve istediklerime cevap alamadım. At ile jokey uyumu olmazsa zaten bu iş başından kaybedilmiştir.”

Erdem ERGÜDEN / AMK