SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim’in aklı savunmada

G.Saray’da Malaga ile oynanan hazırlık maçı stratejileri değiştirdi. Defansın çok aksadığını gören ve bunun Şampiyonlar Ligi’nde başa bela olacağını sezen İmparator, takımına savunma çalıştırıyor.

Güncellenme: 08:51, 24/07/2013
Terim’in aklı savunmada

Sarı-kırmızılılarda Malaga maçı milat oldu… Hücum futbolunu seven ve çalıştırdığı her takımı önde oynatan Fatih Terim, yeni sezon öncesi G.Saray'da da aynı sistemi uygulayacaktı. Ancak 3-3 biten Malaga maçında Chedjou ile Dany'nin uyumsuzluğu, Albert Riera ile Hakan Balta'nın savunduğu sol kanadın ‘yolgeçen hanına' dönmesi İmparator'u endişelendirdi. Özellikle hatanın hemen cezalandırıldığı Şampiyonlar Ligi için erken olmasına rağmen görüntüden hiç memnun olmayan Fatih Terim de antrenmanlarda savunma kurgularını oyuncularına ezberletmeye başladı. İdmanın önemli bölümü defansif çalışmaya ayrılırken, Bled Terim'in uyarılarıyla inledi.

Fatih Terim, defans kurgusunun en önden başlaması gerektiğini söyleyerek oyuncularını uyardı. “Burak Yılmaz'ın en az 11 kilometre koşması gerek” diyen tecrübeli çalıştırıcı, forvet oyuncularından mutlaka pres yapmasını istedi. Ve bitmeyen enerjisiyle bu dileğini yerine getiren Umut Bulut aferini aldı. Terim savunmada yapılan her hatada oyunu durdurdu ve ikaz etti. Başarılı hoca stoperlerle de özel olarak ilgilenerek, duracakları pozisyona kadar anlattı.