SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadıköy'de keyifli başlamıştı gece… Sevgililer 72 gün sonra yeniden buluşmuştu. Maç öncesi yapılan muhteşem forma tanıtımıyla keyifler tavan yapmıştı. Ama gecenin sonu aynı lezzette olmadı. Dünkü rakip PSV'nin, önceki iki hazırlık maçındaki rakipler Boluspor ve Lankaran'a oranla sıklet farkı olduğu tartışmasız. İşte bu da defoları gün yüzüne çıkarmaya yetti de arttı bile. İki maçta 8 gol atıp, kalesine kapatan F.Bahçe'nin yerinde yeller esti dün gece. Yine de yiğidi öldürüp hakkını teslim etmek gerek. O kadar kötü değildi sarı-lacivertliler. Maçın belli bölümlerinde oyunu domine ettiler. Ancak defansta öyle hatalar yapıldı ki, Aziz başkan bile bunlara kızıp yer değiştirdi.

Hatalar silsilesi 15'te Kadlec ile başladı. Hücuma çıkacakken kaptırılan top ani atağa dönüştü. Ceza alanına gönderilen topa Matavz vurdu, Volkan çıkardı. Ancak dönen topu yine aynı oyuncu kafayla tipledi: 0-1. Defansın açıklarından o kadar pozisyon verdi ki sarı-lacivertliler, PSV'li oyuncuların beceriksizliğine şükretmek lazım. İkinci yarıda ise en büyük rakibimiz direkler oldu. Başroldeki isim ise Raul Meireles'ti. Önce 50'de, ardından 69'da direklere takıldı Portekizli. 71'de ise kalemizde ikinci golü gördük. Organize gelişen PSV atağında ceza yayı üzerinde topla buluşan Locadia adeta örümcek ağlarını aldı: 0-2.

Her ne kadar adı hazırlık karşılaşması olsa da Salzburg maçı öncesi güven vermedi sarı-lacivertliler. Avusturya ekibinin beyin takımı mutlak dünkü karşılaşmayı izleyecektir. Şifreleri çözerlerse eğer çekeceğimiz var…

Volkan DEDEOĞLU/AMK

Yayınlanma Tarihi:23:55,