SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın genç defans oyuncusu Semih Kaya, GSTV’ye açıklamalarda bulundu. Kariyeri boyunca çok talihsiz sakatlıklar yaşadığını söyleyen Semih, iki kez çapraz bağlarını kopardığını, beyin ameliyatı geçirdiğini hatırlattı.

Bu sezon başında da gözüne kömür yapıştığını söyleyen Semih, “Nazara inanırım. Üzerimde nazarın olduğuna inanırım. Sürekli göz önündeyiz nazara geldiğimizi düşünüyorum ama sakatlıklarda bizim de payımız var” diye konuştu.

Yaşadığı mangal kazasını anlatan Semih, “Mangalı ağabeyim yapıyordu. Ben onun yanındaydım. Alnımıza yazılıymış geldi beni buldu. Şuan iyiyim” ifadelerini kullandı.

G.Saray’ın yeni transferlerinden Chedjou hakkında da konuşan Semih, şunları söyledi:

– Chedjou ile dün 10 dakikalık bir bölümde beraber oynadık. Gerçekten çok konuşan bir stoper. Ben nasıl Ujfa, Gökhan ağabey ve Dany’den çok şey öğrendiysem bu yıl da Chedjou’dan çok iyi şeyler öğreneceğimi düşünüyorum.

– Ujfalusi ile ben sezon sonu görüşmüştüm. Ayrılacağını düşündüğümden mi bilmiyorum ama ona sıkı sıkı sarıldım. Ujfa benim buralara gelmemde büyük paya sahip. Ağabeylik, babalık yaptı bana. Onun yeri bende ayrıdır. Onu ömrümün sonuna kadar unutmayacağım. Onu özleyeceğiz.

– Fatih Hoca her zaman benim arkamda durdu. Bana hep sahip çıktı. Dün düz koşu yapacaktım farketti suratımın asıldığını beni 10 dakikalık oyuna dahil etti. “Kendine dikkat et” ded. O yüzden hocanın bende yeri ayrıdır.

– Benim hayalim Arda ağabey, Metin Oktay, Bülent Korkmaz gibi Galatasaray efsanesi olmak. Kaptanlık bandını ilk hazırlık maçında bana vermişti Fatih hoca… Gökhan ağabey, Mustafa Sarp vardı ama bana verdi. Demek ki bende bir şeyler görebildi.