SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cardozo isyan etti!

Antrenmanlara sokulmayan Paraguaylı yıldız, önce F.Bahçe Yönetimi’ne “Bu işi bana bırakın” dedi, ardından kulübe giderek isyan bayrağını çekti. Şimdi Benfica’nın son kararı bekleniyor.

Güncellenme: 08:46, 24/07/2013
Cardozo isyan etti!

Özellikle F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın çok istediği Oscar Cardozo transferi, Benfica'nın istekleri sebebiyle uzun süredir sonuçlanmıyor. Daha önce 9 artı 2 milyon euro bonusa kadar yükselen bir teklifle Portekiz kulübünün kapısını çalan ama UEFA'nın ani kararları sonrası görüşmeleri erteleyen F.Bahçe, aynı öneriyle son kez gittiği Benfica Kulübü'nden istediği cevabı alamamış, karşısında ‘15 milyon euordan aşağı inmeyiz' diyen insanlar bulmuştu..

Sarı-lacivertlilerin bu transferde umutlarını sabit kılan detay ise 31 yaşındaki oyuncunun F.Bahçe'yi istemesi.

‘BAŞKANLA KONUŞURUM’

Dün idari menajer Hasan Çetinkaya'yı telefonla arayan Paraguaylı yıldız, “Kulübümle ilgili kısmı bana bırakın. Başkanımla gidip kendim konuşacağım” dedi ve ardından Benfica Kulübü'ne giderek başkan Vieira'yla buluştu. Oldukça kısa süren görüşmede Cardozo, önce idmanlara alınmadığı için dert yandı.

Form tutması gerektiğini söyleyen yıldız isim “Beni idmana sokmuyorlar. Ya idmanlara alın ya da bırakın F.Bahçe'ye gideyim. Sizden haber bekliyorum” diyerek kulüpten ayrıldı. Alternatifler üzerine çalışan sarı-lacivertliler esasında sadece Cardozo'yu istiyor. Bu yüzden gelecek haber çok önemli.

CARDOZO’NUN MENAJERİ: ‘GÖRÜŞMELER İPTAL OLABİLİR’

Lizbon’da Benficalı yetkilileri ikna etmek için uğraşan Cardozo'nun menajeri Pedro Aldave, dün olumsuz cümleler kurdu. Portekiz basınına konuşan Aldave; “Şu noktada her şey olabilir. Görüşmelerin iptali ihtimal dahilinde. Önümüzdeki saatlerde göreceğiz” ifadesini kullandı.

Haberde Kanarya'nın 15 milyon euroluk ücreti kabul ettiği söylenirken, Vieira'nın bu miktarı kısa vadede istemesi ve anlaşmaz tavrı nedeniyle F.Bahçe'nin bu transferden vazgeçmek üzere olduğu ifade edildi.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK