SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transferde müthiş bir atağa kalkan Trabzonspor, önce Chelsea ile yollarını ayıran Florent Malouda'ya bordo-mavili formayı giydirmişti. Karadeniz ekibi çok geçmeden bir başka dünya yıldızının daha işini bitirdi. Malouda gibi uzun yıllar Chelsea'de oynadıktan sonra geçen sezonu Queens Park Rangers'ta geçiren Jose Bosingwa da artık Trabzon için ter dökecek.

31 yaşındaki yıldız önceki akşam İstanbul'a gelmişti. Portekizli futbolcuyla bir araya gelen yöneticiler, son pürüzleri halletti ve Bosingwa ile el sıkışıldı. Dün Londra'ya dönen Bosingwa, eşyalarını topladıktan sonra birkaç gün içinde Trabzon'a gelecek ve 3 yıllık sözleşmeye imza atacak.

MALOUDA’NIN PAYI BÜYÜK

Dün sabah bazı kaynaklar, Bosingwa ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamadığını ve transferin zora girdiğini ileri sürmüştü ancak durumun böyle olmadığı çabuk anlaşıldı. Diğer yandan Portekizli yıldızın transferinde yöneticilerden sonra en büyük payın Florent Malouda'da olduğu belirtildi. Chelsea'den yakın arkadaş olduğu tecrübeli sağ bek ile görüşen Malouda'nın, “Trabzon'da inanılmaz bir ortam var. Bence teklifi değerlendirmelisin” dediği öğrenildi. Queens Park Rangers'ın küme düşmesi üzerine bonservisini eline alan Bosingwa'nın da bu konuşma üzerine kendisine gelen diğer teklifler elinin tersiyle ittiği kaydedildi.

Yayınlanma Tarihi:08:47,