SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BBC Nijerya'ya önemli açıklamalarda bulunan golcü oyuncu, Beşiktaş ile arasında hiçbir sorun bulunmadığını ve yeni sezonda siyah-beyazlı formayı giyeceğini söyledi.

Transferi tüm gizemini koruyan Eneramo, siyah-beyazlı taraftarları sevindiren açıklamalarda bulundu. 3 kez sağlık kontrolünden geçen ancak bir türlü onay alamayan 28 yaşındaki futbolcu, yaşanan bu süreci BBC Nijerya'ya değerlendirdi. Beşiktaş'a imza attığını itiraf eden Eneramo, “Kulübün projesi çok iyi. Avrupa'nın en önemli takımlarından birisine katıldım. Ufak bir menüsküs ameliyatı geçirdim. Kalbimden ameliyat olduğum yöndeki haberlerin nereden çıktığını anlamış değilim. Atacağım gollerle takımıma katkı vermek istiyorum” dedi.

TFF’DE ONAY VERDİ

Bu arada Eneramo konusunda Beşiktaş'a iyi haber akşam saatlerinde geldi. Eneramo'nun sağlık raporuna TFF Sağlık Kurulu şartlı da olsa onay verdi. Nijeryali oyuncunun kalp ritim değerlerinin geçen seneye göre yükseldiğini belirleyen kurul, golcü yıldızın her 3 ayda bir sağlık muayenesinden geçmesi koşuluyla kendisine lisans verdi. Siyah-beyazlı yönetim de bu lisansın çıkmasının ardından birkaç gün içinde Eneramo'ya imza attıracak.

ENERAMO’YU KİM İSTEDİ?

Beşiktaş Yönetimi'nin her fırsatta Eneramo'yu Bilic'in istediğini ifade etmesi üzerine Hırvat çalıştırıcıdan ilginç bir açıklama geldi. Nijeryalı oyuncuyu fazla tanımadığını ifade eden Bilic, Samanyolu'na şu açıklamalarda bulundu, “Kulüp yetkilileri bana Eneramo'dan bahsetti. Bu ismi bana verdiler, kendisi fazla tanıdığım bir oyuncu değil. Bilgiler ve istatistikler topladım. Görüntülerini izledim. Bize faydalı olabileceğini gördüm.”

Ersoy ÖZDEM/AMK