SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adebayor’lu transfer üçgeni

Tottenham’ın Soldado’yu istemesi üzerine Valencia, Beşiktaş’tan Almeida’yı radarına aldı. Yönetim de Togolu yıldıza teklif götürdü.

Güncellenme: 08:49, 24/07/2013
Adebayor’lu transfer üçgeni

Golcü arayışlarını sürdüren Beşiktaş'ın listesinde ilk isim bilindiği üzere Tottenham'ın Togolu yıldızı Emmanuel Adebayor. Yıldız oyuncu için nabız yoklayan siyah-beyazlılar kendisini bir anda transfer üçgeninin içinde buldu. Tottenham'ın Valencia'nın golcüsü Soldado'yu istemesi üzerine, İspanyollar rotayı Beşiktaş'ın yıldızı Almeida'ya çevirdi.

Bu durum tabii ki Tottenham'ın golcüsünü renklerine katmak için uğraşan Beşiktaş'a yaradı. Böylece Almeida'yı ederinin üstünde bir rakama elden çıkartarak Adebayor için sermaye yaratacak olan yönetim, Togolu yıldızı bitirecek. Bir aksilik yaşanmaması halinde 3 takım da masadan mutlu olarak kalkacak.

PLASE: HELDER POSTIGA

Hata yapmak istemeyen Beşiktaş Yönetimi, transfer yaparken iki kez düşünüyor. Adebayor transferinin gerçekleşmemesi halinde b planını da hazır tutan siyah-beyazlılar, Real Zaragoza'nın Portekizli golcüsü Helder Postiga'yı gözüne kestirdi. Geçen sezon 14 gol atan 31 yaşındaki futbolcu takımının küme düşmesine mani olamamıştı. Alt ligde forma giymek istemeyen Postiga da Beşiktaş'ın teklifine sıcak bakıyor.