SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor Kulübü Başkanvekili Erdal Sarılar, “Roberto Carlos’un teknik direktörlük diplomasının geçersiz olduğu” yönündeki iddialara ilişkin, “Roberto Carlos’un sahaya inmesinde, teknik direktörlük yapmasında hiçbir sıkıntı yok” dedi.

Sarılar, yaptığı açıklamada, Carlos’un, teknik direktörlük diplomasını Peru’dan almasının herhangi bir sorun teşkil etmediğini, bu ülkenin de FIFA üyesi olduğunu belirtti.

Peru’dan alınan diplomanın sadece Güney Amerika ülkelerinde geçerli olması gibi bir durumun da söz konusu olmadığını vurgulayan Sarılar, “Güney Amerika’da geçerli olduğu yalan. FIFA dünyanın her yeridir. Peru’da kolay alınıyorsa, adam almış. İsterse gider Özbekistan’dan da alabilir” diye konuştu.

Carlos’un teknik direktörlüğü ile ilgili bir sıkıntı olmadığını savunan Sarılar, şunları kaydetti:

“UEFA’nın Peru’dan alınan diplomayı kabul etmemesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Burada problem, Türkiye’de teknik direktörlük yapabilmesi için pro-lisans sahibi olmak gerekiyor. Hocamız, pro-lisansı doldurmamış. Pro-lisansı doldurmak için 5 yıl üst üste teknik direktörlük yapmak gerekiyor. TFF, bugün ilgili kurullarında konuyu görüşecek. Talimatta değişiklik yapılabilir. Roberto Carlos’un sahaya inmesinde, teknik direktörlük yapmasında hiçbir sıkıntı yok.”

Sarılar, Carlos’un takımdan ayrılmasının da söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:10:29,