SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

MELO taraftara, taraftar Melo'ya kavuştu. İlginç bir transfer hikayesiydi. Fatih Terim daha sezon bitmeden Melo'nun yerine oyuncu arayışına girmişti. Hedef Alper Potuk'u almaktı;  olmadı. Alper'i Fenerbahçe'ye kaptıran Galatasaray'da Terim'in ilk yabancı tercihi Bayern Münih'in Brezilyalı yıldızı Luiz Gustavo'ydu. 25 yaşındaki Brezilyalı için istenen yaklaşık 30 milyon euroluk bedel, Wellington'u listenin üst sırasına taşıdı. Melo bu isimlerin ardından alınacaklar listesine bile yazılmamıştı!

GÜNLER geçti; Galatasaray Wellington'u imza aşamasına getirdi. Taraftarın büyük bölümü Melo'yu istiyordu ve yönetim bu nedenle rotayı Brezilyalı yıldıza çevirdi. Teknik heyet son  olarak Melo'da karar kılınca transfere 36 saat içinde son nokta kondu.

MELO transferinde yaşananların bir benzeri 2 sezon önce Muslera'da da sahnedeydi.  Galatasaray Brezilya'dan Victor Leandro Bagy'yi transfer ediyordu, hatta dönemin yöneticisi Abdürrahim Albayrak da bu ismi açıklamıştı. Brezilyalı kaleci uçağa binmek  üzereydi ki taraftar baskısı Muslera'yı getirdi!

Bugünlerde hem Muslera hem Melo taraftarın sevgilisi…

TARAFTAR neden Melo dedi?

Çok açık…

1. Forma giydiği 2 sezonda Galatasaray 2 şampiyonluk yaşadı. 2. Şampiyonluklarda özellikle ilk sene katkısı büyük. 3. Taraftar ile iletişimi çok güçlü. 4. İşler kötü gittiğinde sahada ateşleyici bir güç.

MELO, Galatasaray efsanesi Bülent Korkmaz'ın 3 numaralı formasını giyecek yeni sezonda. ‘Onun gibi efsane olmak istiyorum' diyor! Önünde en az 3 sene var, yaşayıp göreceğiz…

UZUN tatil Felipe Melo'nun suçu değil!

NEYMİŞ, Melo uzun tatil yapıyormuş… Eğer Galatasaray Melo için görüşmelerini 2 ay önce  yapsaydı, Brezilyalı yıldız ilk gün Florya'da olurdu, hem de aynı rakamlarla…

Rakamlarla deyince aklıma geldi! Her takım taraftarı ‘muhasebeci' gibi davranıyor. Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) nedeni ile oyuncuların kazanacağı paralar son kuruşuna kadar bilindiği için ‘Vay efendim o kadar para ödenir mi?' lafları başlıyor hemen.

DROGBA, Sneijder, Muslera, Melo, Selçuk ve Burak gibi büyük futbolcular büyük paralara oynar. Tıpkı Ronaldo, Messi ve İbrahimoviç gibi… O kadar para ödenir mi ödenmez mi; bu karar taraftarın değil yöneticilerin işi.

KİMSE ‘Bizim cebimizden çıkıyor' demesin! Galatasaray geçen sezon Şampiyonlar  Ligi'nden yaklaşık 35 milyon euro, Süper Lig'den de 30 milyon euro gelir elde etti. Sadece satılan formalarla Drogba ve Sneijder gibi isimler transfer edilemez…

MELO'YU alan da satan da razı. Tek soru işareti; Melo uzun kontrat nedeni ile geçmiş 2 yılı aratır mı?