SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Azerbaycan ekibi Hazar Lankaran'la oynanan hazırlık maçında yine F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım şov vardı. Neredeyse tüm tribünleri gezen, her misafirle özel olarak ilgilenen Yıldırım, bombayı ise soyunma odasında patlattı. 4-0 sarı-lacivertlilerin üstünlüğüyle biten karşılaşma sonrası yakın arkadaşı, ünlü işadamı ve Lankaran'ın sahibi Mübariz Mansimov'la beraber soyunma odasının yolunu tutan Yıldırım, burada gördüğü bir gazeteciye fena takıldı.

‘BU NE YAHU’

Üzerine kırmızı tişört giyen ve akreditasyon kartının sarı ipiyle birlikte sarı-kırmızı gözüken gazetecinin yanına giden Yıldırım, “Bu ne yahu? Sarı-kırmızı giyip F.Bahçe maçına gelinir mi?” ifadesini kullandı.. Gazetecinin “Başkanım, akreditasyon kartını sarı olarak alınca denk geldi, tamemen şans” yanıtı sonrası ise bombayı patlattı Aziz Yıldırım:

‘DİKKAT EDECEKSİN’

“Olur mu? Her ihtimali düşüneceksin, buna çok dikkat etmen lazım. Biliyorsun ben sarı-kırmızıyı hiç sevmem.” Ve bu ‘Sarı-kırmızıyı hiç sevmem' sözünü yüksek sesle ve gülerek defalarca tekrarladı Yıldırım.

Bilindiği gibi Yıldırım, Bolu maçının 85. dakikasında protokolde otururken yanına gelen biri F.Bahçe biri G.Saray formalı iki kızla fotoğraf çektirmiş ama sarı-lacivertli taraftara sarılıp, sarı-kırmızıyı formaya değmemeye dikkat etmişti. Yani başkan bu konuda gayet dikkatli.

G.SARAY FORMALI STAT DIŞINA

Aziz Yıldırım'ın yine aynı maçta G.Saray forması giyen bir gazeteciyi ise stattan çıkarttığı iddia edildi. Azerbaycan Fanat.az sitesinin haberine göre, korner.az sitesi çalışanı Sexavet Gurbanov, giydiği G.Saray forması nedeniyle başkan Yıldırım tarafından basın tribününden dışarı attırıldı.

Eser ERENLER / AMK

 

Yayınlanma Tarihi:08:39,