SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son yıllarda F.Bahçe'nin transferlerinde başrol oynayan ve getirdiği isimlerle camiada ön plana çıkan idari menajer Hasan Çetinkaya, bu kez sert kayaya çarptı. Başkan Aziz Yıldırım'ın, taraftara verdiği sözü tutmak adına devamlı fiyat yükseltmesine bile kulak asmayan Benficalılar, ilk gün belirledikleri 15 milyon euroluk bonservis bedelinden, son görüşmede dahi geri adım atmadılar.

Kocaman'ın prensi

Dünyaca ünlü menajer Ahmet Bulut'la birlikte Lizbon'da son görüşmeye katılan Çetinkaya, karşı taraftan bir türlü olumlu adım alaması sonrası dün pes etti. Yönetimle telefonla görüşen Çetinkaya'ya, ‘15 milyon euora vermeyeceğiz, onlar da rakamda düşmüyorsa transferi askıya al' emri geldi.

Fakat bu sarı-lacivertlilerin forvet almayacağı anlamına gelmiyor. Aynı telefonda yeni hedef de belirlendi: Emmanuel Emenike. Sezon başında yönetimin ve Aykut Kocaman'ın transfer listesinde 1 numarada bulunan Nijeryalı forvet, o günün şartlarında pahalı bulunmuştu. Tabii 31 yaşındaki Cardozo'nun 15 milyon eurodan aşağı alınamayacak olması, Nijeryalı forveti ön plana çıkardı.

Kulaklar Cardozo'da

Transfer sezonun başındaki gibi sakat olmayan 26 yaşındaki oyuncu, oynadığı son maçta gol de atarak iyileştiğini herkese gösterdi. Fakat Spartak Moskova, Emenike için de 15 milyon euro isteyince sıkıntı oldu. Menajerler, gerekli görüşmeleri ayarladı ve Kanarya, bu oyuncuyu 12 milyon euroya almayı düşünüyor..

Bugün transfer görüşmelerine başlayacak olan yetkililer, yine de bir kulağıyla Benfica'dan gelecek olumlu bir haberi bekliyor. Çünkü hocasıyla kavga eden ve kulüpten kesin olarak ayrılacak olan Cardozo'ya yüksek talipler bulamazsa, Benfica yeniden F.Bahçe'nin kapısını çalacak.

Bilindiği gibi Emenike, 2010-11 sezonun başında 9 milyon euroya geldiği F.Bahçe'den, şike süreci sonrası hiçbir maçta forma giymeden 10 milyon euroya Spartak Moskova'ya transfer olmuştu.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK