SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea’nin teknik direktörü Jose Mourinho, Manchester Unitedlı meslektaşı David Moyes ile ilgili akıl oyunları oynadığı iddiasını reddetti.

BBC’nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Manchester United’ın teknik patronu Moyes’e yaptığı iltifat ve İngiliz forvet Wayne Rooney’in transferine ilişkin demeçleri, “akıl oyunu” olarak yorumlanan Mourinho, takımın yeni sezon hazırlıkları kapsamında gittiği Endonezya’nın başkenti Cakarta’da basın toplantısı düzenledi.

Mourinho, değerlendirmeleri, ligin son şampiyonu “kırmızı şeytanlar”ın istikrarını bozmak amacıyla yaptığı iddiasını yalanladı ve şunları kaydetti:

“Manchester United’ın başındaki meslektaşımın, harika bir teknik direktör olduğunu söylememden bahsediyorsanız, o, başarıyı ve kendisine zaman verilmesini hak ediyor. Everton’da kupa kazanamadı çünkü orada bunu başarmak zor. Onun hakkında iyi şeyler söylemek akıl oyunları oynamaksa, kötü şeyler söylesem kim bilir ne derdiniz? En iyisi hiçbir şey söylememek. Hiçbir şey söylemezsem, kimse de konuşamaz.”

Yayınlanma Tarihi:16:54,