SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Barça’nın yeni hocası

Tito Vilanova'nın hastalığı nedeniyle görevi bırakmasının ardından teknik direktör arayışı içerisine giren Barcelona'nın yeni hocası belli oldu.

Güncellenme: 13:09, 23/07/2013
İşte Barça’nın yeni hocası

Ve Barcelona yeni teknik direktörünü buldu. Türkiye’de ilk olarak AMK’nın okuyucularına duyurduğu Gerardo Martino ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Tito Vilanova’nın sağlık sorunları nedeniyle görevden ayrılması üzerine hoca arayışına giren bordo-mavililer, Andres Villas Boas ve Luis Enrique gibi isimlerle temasa geçmişti. Ancak Barcelona yönetimi gemiyi Arjantinli Gerardo Martino’ya emanet etme kararı aldı. Katalan ekibi resmi internet sitesinden ‘Tata’ ile 2 yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu.

MESSI: BÜYÜK BİR TEKNİK DİREKTÖR

Messi’nin futbola adım attığı kulüp olan Newell’s Old Boys tarihinin en büyük yıldızı olarak kabul edilen Gerardo Martino bu kulübü 2013 yılının Arjantin’de Clasura Ligi şampiyonu yapmıştı. 2006-2011 arasında Paraguay Milli Takımı’nı çalıştıran 50 yaşındaki teknik adam hakkında Lionel Messi de çok olumlu açıklamalar yaptı. Ünlü yıldız, Martino için “Büyük bir teknik adam” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:12:38,