SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Şimdiye kadar 7-8 oyuncu aldık. Harcadığımız miktara bakıyorum da F.Bahçe'nin bir Alper Potuk'a verdiği kadar bile değil. Para bizim için çok önemli, hesaplı harcamak zorundayız…”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Stat ve ezeli rakiplerine değinen Orman, Beşiktaş'ta artık zihniyetin değiştiğini ifade ederek şöyle konuştu: “Tahkim Kurulu toplantısında savunma yaptık. Geçmişte yapılan bazı yanlışlar olduğunu söylüyorum. Beşiktaş'a UEFA tarafından verilen ana disiplin cezası değil. Tedbirlik olarak sevkedilmişiz, bu tedbir kısmı. Beşiktaş'ın UEFA'daki disiplin dosyasının kapanmadığı doğru. Arkadaşlarımızın suçsuz olduğuna inanıyoruz.

STAT 160 MİLYON TL

Bugüne kadar 7-8 transfer gerçekleştirdik. Harcadığımız maliyeti hesaplıyorum F.Bahçe'nin bir Alper Potuk'a verdiği kadar etmiyor. Şu anda para bizim için çok önemli, hesaplı harcamak zorundayız. Stat konusunda çok şeyin bittiğini sanıyorduk. Ama daha başvuru bile yapılmamış. Yeni stat inşallah bizim eserimiz olacak Bize maliyeti de tahminimce 160 milyon TL'yi bulacak. 2014-15 sezonuna yeni stadımızda gireceğiz. Basketbol takımında 3 yıllık bir planlama yaptık. Bu hafta içinde sürpriz transfer açıklamalarımız olacak.”

 NEYİN PEŞİNDESİN PALACIOS!

Beşiktaş'ın verilen 1 yıllık cezaya itiraz için gittiği UEFA Tahkim Kurulu'nda yaşanan flaş bir diyalog ortaya çıktı. Başkan Fikret Orman, duruşmada kulübün hakkını savunurken, eski yönetimle ilgili farklarını da anlattı. UEFA'nın çok önemli verdiği mali disiplin konusuna da değinen Orman, geçmişe oranla daha dikkatli ilerlediklerini ve her hamleyi enine boyuna düşünerek yaptıklarını samimi bir şekilde vurguladı.

Ancak UEFA Disiplin Müfettişi Palacios, konuyu çok farklı bir yere vurdu. Palacios, “Eski yönetimden çok farklıyız' dediğinize göre onların şike yaptığını itiraf ediyorsunuz!” dedi. Palacios'un bu yorumu Fikret Orman'ı şaşkına çevirirken, Palacios'un süreçle ilgili tutumunu da tekrar gözler önüne serdi.

GALATASARAY YANLIŞ YAPTI

“Yeni sezonda maçlarımızı bir hafta Kadıköy'de bir hafta Arena'da oynamak istiyorduk. F.Bahçe bu süreçte bize yardımcı oldu. Ama bu planda G.Saray'a takıldık bize genel kurula sormaları gerektiğini söylediler. Ben Beşiktaş'ın talebini sandığa sokturmam. G.Saray statla ilgili bana göre tarihi bir fırsatı kaçırmış oldu. Kasımpaşa bizim mahallemize yakın, kapısını da açmış.”

RONALDINHO YOK ADEBAYOR OLABİLİR

“Ronaldinho transferi kesin olarak gündemimizde bulunmuyor. Ancak Adebayor olabilir. İstediğimiz bir oyuncu. Ronaldinho gibi çok yüksek maliyetli isimler almayız. O zaman Yıldırım Demirören zihniyeti devam etseydi. Ona dur demek için geldik aynı hataya düşmeyiz. Santrfor konusunda bir sürprizimiz olabilir. Bir B planımız var. Eneramo ve Serdar Kurtuluş'la anlaştık, bitti sayılabilir.”