SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya’nın Lienz bölgesinde sürdüren Beşiktaş, çalışmalarını bu akşam yaptığı antrenman ile sürdürdü.

Teknik direktör Slaven Bilic yönetiminde taktik ağırlıklı geçen çalışma yaklaşık 2 saat sürdü. Bilic futbolcularına oyunun yönünü değiştirme, hızlı ve ani ataklar, kontrollü hücum ve dengeli savunma üzerine çalışmalar yaptırdı. Dörtlü savunmanın önüne yerleştirdiği 2 orta saha futbolcusunun hem defans, hem de hücum oyuncuları ile koordineli şeklide pas trafiği sağlamaları üzerinde de duran Bilic, orta sahanın kanatlarında yer alan futbolcuları ise savunma hattına yardım etmeleri yönünde sık sık uyardı. Hırvat teknik adamın antrenman sırasında oyuncularına ‘Garanti pas’ ve ‘Basit’ gibi Türkçe ifadelerde kullanması da dikkat çekti.

Bilic taktik çalışmada ayrıca futbolculara uyarı olarak ‘Topu kullanırken acele etmeyin ama bir fikriniz varsa uygulamaya çalışın. Size zor da gözükse düşüncenizin üzerine gidin. Ancak savunma da yapsanız, hücuma da çıksanız kesinlikle baskı olacak. Baskılı oynayamazsak sonuç alamayız” ifadelerini kullandı.

Bilic’in ayrıca Beşiktaş’ın Fenerbahçe’den transfer ettiği Sezer Öztürk’e seslenirken vurgulu bir şekilde ‘Sezar’ demesi de dikkatlerden kaçmadı.