SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

RAMAZAN ayına ve sıcak havaya rağmen İzmir, şampiyonu bağrına bastı. İdeal 11'den  Muslera, Semih, Chedjou, Melo ve Burak yedek kulübesindeydi. Bu 5 ismin yerine Gökhan Zan, Dany, Engin ve Emre Çolak sahadaydı.

GALATASARAY maça etkili başladı. En etkili isim de Sneijder'di. Attığı şahane gol, bu sezon takıma vereceği katkının habercisiydi. Gelen haberler kampın en dikkat çeken ismi olduğu yönünde. Devre sonunda Sneijder'in attığı golde asist yapan Dany'nin hatası, golü bu kez Malaga'nın hanesine yazdırdı.

DANY iyi mi kötü mü? Karar veremiyorum! Dany'nin bu basit hataları düşünüldüğünde Chedjou transferinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Devre 1-1 bitecek derken sahneye Riera çıktı. “Gitti, gidiyor” denen İspanyol öyle bir top kesti ki gol yapmamak imkansızdı.

İLK yarıda hazırlık maçının üzerinde mücadele vardı sahada. İkinci 45'teki değişiklikler Galatasaray'ı oyundan düşürdü ve Malaga'nın arka arkaya golleri geldi. Kazım'ın son dakikadaki golü, yenilgiyi önledi.

ALTERNATİFSİZ tek mevkinin sol bek olduğu gün gibi ortada. Riera ve Hakan Balta sol bek değil. ‘Gerçek sol bek' transferi birinci öncelik olmalı. Sneijder'in golü, Riera'nın ortası, Dany'nin ilk goldeki hatası ve gördüğü kırmızı kart. 90 dakika sonunda akılda kalanlardı…