SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carlo Ancelotti, Cristiano Ronaldo’nun Real Madrid’in ayrılmaz bir parçası olmasını istediğini söylerken, Gonzalo Higuain’in harika bir oyuncu olduğunu belirtti.

Takım ile 2 yıl daha anlaşması bulunan Ronaldo’nun Madrid’den ayrılacağı ve Manchester United ya da PSG ile bağlantıları olduğu yönünde bir çok haber çıkmıştı. Ancak İtalyan teknik adam Portekizli oyuncunun yakında takımdan ayrılacağı haberlerini yalanladı.

Ancelotti basına verdiği demeçte Ronaldo ve Higuain ile ilgili; “Cristiano takımın en önemli oyuncusu. Herkes onu tanıyor. Kulüp için çok iyi bir oyun sergiliyor. Higuain ise harika bir oyuncu ve şu anda Real Madrid oyuncusu.” ifadelerini kullandı.

İtalyan teknik adamın takımı yaptıkları hazırlık maçında Bournemouth’u 6-0’lık rahat bir skorla yendi.

Oyuncuların performansından mutlu olduğunu belirtten 54 yaşındaki çalıştırıcı; “Önemli olan şey takımın iyi çalışması ve Ronaldo, Mesut ile beraber diğer genç yeteneklerin iyi bir erformans sergilemesi. Başta problem yaşadık. Ama sonrasında kontrolü elimize aldık ve iyi oynadık. Çok yetenekli oyunculara sahibiz. Oyuncuların sahadaki performanslarından memnunum. Tabii ki de kendimizi geliştirmek zorunda olduğumuz konular var.” dedi.

Mesut Özil ve yeni transfer Isco’nun birlikte oynamasına da değinen Ancelotti; “Bu bizim için deneyim oldu. Ama kaliteli oyuncuların birbirleri ile oynayabileceğine inanıyorum. Defansta ve atakta dengeyi sağlamak çok önemli ve çok da zor bir iş. Sanırım bunun için biraz zamana ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

(Goal)