SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rodgers’in Suarez umudu

İngiltere Premier Ligi takımlarından Liverpool'un teknik direktörü Brendan Rodgers, ayrılma sinyalleri veren Uruguaylı forvet Luis Suarez'in takımda kalmasını beklediğini söyledi.

Güncellenme: 13:47, 22/07/2013
Rodgers’in Suarez umudu

FIFA’nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre Liverpool Teknik Direktörü Brendan Rodgers, Konfederasyonlar Kupası’ndan izin verilen Suarez’in, Liverpool’un, Endonezya’nın başkenti Cakarta’dan sonra Avustralya’nın Melbourne kentinde gerçekleştirdiği sezon öncesi çalışmaları için takıma katıldığını belirtti.

Rogers, İngiltere basınından şikayetçi olması ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istediğini söylemesinin ardından Arsenal, Chelsea ve Real Madrid’in ilgilendiği 26 yaşındaki forvetin “takımda kalmasını bekliyor musunuz” sorusuna, “Evet, hem de çok” yanıtını verdi ve şöyle devam etti:

“Yeni sezon yaklaşırken birçok spekülasyon yapılır ama gerçek şu ki Suarez, Liverpool için çok değerli bir oyuncu. Hak ettiği değerde bir teklif yapılmadığı sürece bunu dikkate almayız ve şu ana kadar da öyle bir teklif olmadı.”

Kuzey İrlandalı teknik adam, geçen sezon Chelsea ile oynanan lig maçında, Branislav Ivanovic’in kolunu ısırdığı için 10 maç men cezası alan Suarez’in, değerinin ne olduğunun sorulması üzerineyse şu değerlendirmeyi yaptı:

“Onu satmak istediğimizi değil, her oyuncunun bir değeri olduğunu söyledim. Bu, onu satmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Her oyuncumla yaptığım gibi onunla da konuşacağım. Ancak şu an döndü ve oynamak için çok hevesli. Açıkça takımın tamamlayıcı parçalarından biri. Haftalar sonra takım arkadaşlarıyla karşılaşmasının ardından arkadaşlarına nasıl yakınlık gösterdiğini görebilirdiniz.”