SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “Transfere mutlaka ihtiyacımız var. Bunu yönetimimiz biliyor. Avrupa Ligi’ni düşünüyorsak ona göre hazırlanmalıyız” dedi.

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Avusturya kampını değerlendiren Karaman, 21 gün süren kampta çok çalıştıklarını belirtti.

Takım olarak ne yaptıklarının ve eksikliklerinin farkında olduğunu aktaran Karaman, “Sonuca göre oynamıyoruz. Öyle olsaydık böylesine önemli takımlarla maç yapmazdık. İlk 3 maçımızda gençlerimizi oynattık. Diğer oynadığımız maçlar küçük bir Şampiyonlar Ligi turnuvası gibiydi. Bugün görüyorsunuz 16 yaşındaki Enes’i oynatıyoruz. Önemli olan birlikte hareket edebilmemizdi. Yeni gelen arkadaşlarımızın hem teknik hem de taktik açıdan uyum sağlamaya başladıklarını gördük” diye konuştu.

Karaman, kampta futbolcuların çok iyi çalıştıklarını ve yorulduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bunları da yapmak zorundayız. Yeni gelen arkadaşlarımızı riskli olsa dahi oynatmak zorundayız. İsim olarak transfer edilmiş ve mutlak surette katkı yapmalarını beklediğimiz oyuncular. Bursaspor şampiyon olduğu sezon hazırlık maçında Denizlispor’dan fark yemişti. O sezon Bursaspor şampiyon oldu, Denizlispor küme düşmüştü. Ayın 1’ine kadar vaktimiz var. Transfere mutlaka ihtiyacımız var. Bunu yönetimimiz biliyor. Avrupa Ligi’ni düşünüyorsak ona göre hazırlanmalıyız. Eleme turunda rakibimizin kim olduğunu henüz belli değil ama Sırp takımı avantajlı. Güzel şeyler yapmak için çalışıyoruz.”