SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Düşündüren teklif!

İtalyanlar çıldırdı. Burak Yılmaz için Gökhan İnler artı 10 milyon euro rakamla sarı-kırmızılıların kapısını çaldı. Yönetim, mavi-beyazlılara “Biz size döneriz” yanıtını verdi.

Güncellenme: 08:42, 22/07/2013
Düşündüren teklif!

İtalyanlar kafayı Burak Yılmaz ile bozdu! Türkiye Ligi'nde Trabzonspor formasıyla 33 gol atarak krallık unvanını alan Burak Yılmaz, müthiş performansını Galatasaray'da sürdürerek Avrupa'nın en cazip oyuncularından biri haline geldi. Türkiye Ligi krallığında 24 golle “double” yapan Burak Yılmaz, Şampiyonlar Ligi'nde de 8 gol kaydederek La Liga, İtalya, Rusya, Fransa ve İngiltere Liglerinden birçok takımın hayranlığını kazandı.

RESMİ TEKLİF SUNULDU

Özellikle Fiorentina, Zenit ve Monaco'dan ciddi teklifler alan Burak Yılmaz için Galatasaray rakamı yüksek tutmuş ve üç kulübün yetkilileri de ülkelerine eli boş dönmüştü. 27 Nisan'da İtalyan basını o günlerde Cavani'nin gitme ihtimalinin bulunduğunu ve İtalyan kulübünün Burak Yılmaz'ı istediğini ilk kez yazmıştı. Şimdi Napoli'nin Burak aşkı yeniden alevlendi ve yöneticiler G.Saray'ın kapısını “resmen” çaldı.

GÖKHAN İNLER KOZU

Napoli, diğer kulüplerinin aksine, sadece para yerine Burak Yılmaz için bir de futbolcu öneriyor: Gökhan İnler… Sarı-kırmızılıların uzun dönem transfer listesinde bulunan Gökhan İnler ile birlikte Galatasaray'a 10 milyon euro teklif eden Çizme temsilcisi şimdi sarı-kırmızılılardan “Olur” yanıtı bekliyor.

YANIT 29 TEMMUZ’DA!

Florya’da ise kararsızlık sürüyor. “Melo'nun yeniden transferi Gökhan İnler konusunda fikrimizi değiştirdi” diyen yöneticiler “Ancak İsviçre vatandaşı oyuncunun Türk statüsünde oynayabilecek olması bu teklifi cazip hale getiriyor. Düşünüp yanıtımızı verelim” şeklinde görüş bildirdiler. Galatasaray'ın Napoli'ye nasıl bir cevap vereceği gizemini korurken İtalya'da iki takım arasında 29 Temmuz'da oynanacak hazırlık maçı bu gelişmelerden sonra daha da farklı bir anlam kazandı.

ARSENAL’E BURUN KIVIRDI

Gökhan İnler geçtiğimiz günlerde Ada basının önemli malzemelerinden biri haline gelmişti. Arsenal Türk pasaportu bulunan İsviçreli oyuncuyu istemiş ancak Gökhan İnler, İngiliz kulübüne “Premier Lig'de oynamayı düşünmüyorum. Bu sezon Rafael Benitez ile çalışmak istiyorum” diyerek teklifi geri çevirmişti.

BENITEZ İSTİYOR!

Cavani’yi Paris Saint Germain'e gönderen Napoli'de forvet sıkıntısı en çok yeni teknik direktör Rafa Benitez'i düşündürüyor. İspanyol teknik adamın “İki üst düzey forvet istiyorum” sözleri “Galatasaray'dan Burak Yılmaz ve Internacional'den Damiao” olarak yorumlanmıştı.