SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon hazırlıkları kapsamındaki ikinci hazırlık maçında Azerbaycan temsilcisi Khazar Lenkeran ile karşılaşan Fenerbahçe, mücadeleden 4 – 0 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Azerbaycan Futbol Federasyonu Başkanı Rövnak Abdullayev ve Hazar Lenkeran takımı Onursal Başkanı Mübariz Mansimov da izledi.

Mücadelenin devre arasında Rövnak Abdullayev ve Khazar Lenkeran Başkanı Mayıs Mensimov ile basın mensuplarına açıklama yapan Aziz Yıldırım, misafir oldukları kardeş ülke Azerbaycan’ın Khazar Lenkeran takımının 10. yılını kutlayarak, Rövnak Abdullayev ve Mübariz Mansimov’la iyi dost olduğunu ifade etti.

Yıldırım, Lenkeran’da yaptıkları modern futbol tesis ve statlar için Abdullayev ve Mansimov’u tebrik etti ve Mansimov’a, takımın 10. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla plaket verdi.

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Bekir İrtegün ve yeni transfer Michal Kadlec, kendilerine adına iyi bir hazırlık maçı oynadıklarını ve iyi bir futbolla kazandıkları için de mutlu olduklarını söylediler.