SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orta sahanın göbeğindeki 3 formaya tam 8 aday var. Ersun Yanal henüz Alper Potuk, Mehmet Topal, Emre, Cristian, Holmen, Salih Uçan, Selçuk ve Meireles'ten kime şans vereceğini netleştirmedi.

Her sezon orta sahaya yaptığı transferlerle bu bölgeyi fazlasıyla dolduran sarı-lacivertliler şimdi ne yapacağını şaşırıyor. Alper Potuk ve Holmen'in transferinden sonra orta sahanın göbeğindeki 3 formaya aday futbolcu sayısı tam 8'e yükseldi. Mehmet Topal, Emre Belözoğlu, Salih Uçan, Selçuk ve Meireles'in de bu rekabetin içerisinde olduğu düşünülürse teknik direktör Ersun Yanal'ın işi bir hayli zor. Geldiği ilk günden itibaren oyun felsefesini oyuncularına aktaran başarılı çalıştırıcı, şimdi ise orta alanda çıkmaza girmiş durumda.

KULÜBEDE BİLE İŞİ ZOR

Taktiğinin en önemli parçası olan orta sahayı 3'lü tutmayı planlayan Yanal, kimleri oynatsa 5 yıldız kulübeye hatta tribüne çıkacak. Eskişehir'den öğrencisi olan Alper Potuk'a şans vereceği tahmin edilen Yanal'ın kalan 2 formayı Emre ve Mehmet'e vermesi halinde Meireles, Salih ve Holmen kenarda kalacak. Kadro rotasyonu için takımda tutulan Selçuk'un bile işi artık çok. Çünkü bırakın sahayı, yedek kulübesinde oturmak bile zorlaşacak.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:40,