SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uçuşa hazır mısınız?

Fransız yıldız, “Herkes geçen sezon futbol oynamadığım için bana bakıp ‘Acaba ne yapacak?’ diyor. Kimsenin şüphesi olmasın. Sezon başlayınca yine tüm dünyaya meydan okuyan Malouda’yı izleyecekler” dedi.

Güncellenme: 08:48, 21/07/2013
Uçuşa hazır mısınız?

Bordo-mavililerin sadece Türkiye'de değil Avrupa'da ses getiren son transferi Florent Malouda, Günebakış gazetesine açıklamalar yaptı. Fransız yıldız, taraftarları heyecanlandıracak iddialı mesajlar gönderirken, rakiplere de gözdağı vermeyi ihmal etmedi. Malouda, “Önce şunu belirtmek isterim. Taraftarların havalimanındaki karşılama töreni hala gözümün önünde. Birçok fotoğraf çektim ve o anları hayatım boyunca saklayacağım. 6 yıl Chelsea'de oynadım hiç böyle sevgi gösterisi görmedim. Rüya gibiydi. Taraftarın coşkusu, sorumluluğumu daha da arttırdı. Bu sevgiye sahada karşılık vermek zorundayım” diye konuştu.

Başarıya öyle açım ki

Karşılanırken gördüklerini ayrılırken de yaşamak istediğini belirten Malouda, “Trabzonspor'da unutulmaz bir iz bırakacağıma inanıyorum” dedi. Solak oyuncu, kendisine şüpheyle yaklaşanlar için de “Herkes geçen sezon futbol oynamadığım için bana bakıp ‘Acaba ne yapacak?' diyor. Kimsenin şüphesi olmasın. Sezon başlayınca yine tüm dünyaya meydan okuyan Malouda'yı izleyecekler. 6 aydır özel hocamla idman yapıyorum. Kondisyonum gayet iyi. Hepsinden önemlisi, başarıya öyle açım ki eskisinden çok daha hırslı bir futbol sergileyeceğim” ifadelerini kullandı.

İstanbul’a gözdağı

Malouda ezeli rakiplere meydan okumaktan da geri durmadı. Tecrübeli orta saha, “Türkiye'de G.Saray ve F.Bahçe'nin daha önde olduğunu görüyorum. Ama Trabzonspor tarihi boyunca bu takımlara kafa tutmuş. Bu durum benim de motivasyonumu arttırıyor. Şunu bilsinler ki bu sene Trabzonspor'u kimse kolay kolay dize getiremez. Takımımız çok yetenekli ve diğer arkadaşlar da benim gibi başarıya aç” ifadelerini kullandı.

‘Drogba durma git dedi’

Malouda'nın yakın arkadaşı Didier Drogba ile konuştuğu ve onun görüşünü aldıktan sonra Trabzonspor'a “Evet” dediği söyleniyordu. Fransız yıldız bir bakıma bu haberi doğrulayan açıklamalar yaptı ve “Teklif gelince Türkiye'de oynayan oyuncularla görüştüm. ‘Büyük bir takım, hiç durma git' dediler. Ben de kariyerimdeki yeni sayfayı Trabzon'da açma kararı aldım. O sayfayı güzelliklerle dolduracağıma inanıyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:08:39,