SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte 10 numara gerçeği

Yönetim 10 numarayı Sneijder’e verdi, Melo küplere bindi, son sözü Aysal söyledi. 10’un Sneijder’e verildiğini duyan Melo, imza atmayacağını belirtti. Başkan Aysal ise “Ya başka numarayı seçer ya da gider” dedi. Brezilyalı yıldız gönülsüz de olsa da 3’ü tercih etti

Güncellenme: 18:24, 21/07/2013
İşte 10 numara gerçeği

İKİ sezondur kiralık sarı-kırmızılı formayı giyen Felipe Melo sonunda %100 Aslan oldu. Yönetim dün sabah borsaya bildirimde bulundu ve Melo'nun bonservinin alındığını duyurdu. 2011 yazında Galatasaray macerasına başlayan Brezilyalı yıldız 3 sezon daha parçalıyı giymeye devam edecek ancak forma numarası değişecek! Çünkü sarı-kırmızılı yöneticiler, Melo'nun iki sezondur giydiği 10'u Sneijder'e verdi. ‘Pitbull' lakaplı yıldızın bu durumu kabullenmesi kolay olmadı ve ufak çaplı bir kriz yaşandı.

10'u vermek istemedi

Perşembe akşamı İstanbul'a gelen Felipe Melo, önceki gün tesislerin yolunu tuttu ve yöneticilerle bir araya geldi. Juventus'la el sıkışan sarı-kırmızılılar, maddi konularda Melo'yu da ikna etmişti. Transfer tam resmiyete dökülecekti ki forma krizi patlak verdi! Çünkü Melo'ya, 2 sezondur giydiği 10 numaranın Wesley Sneijder'e verildiği söylendi. Sambacı bu duruma çok içerledi ve 10'u vermek istemediğini söyledi.

Aysal'ın dediği oldu

Melo’nun uzlaşmaz tutumu, Ünal Aysal'ın kulağına kadar gitti. Daha ara transferde Sneijder'e yeni sezonda 10'u giyeceği konusunda söz verdiğini belirten Galatasaray Başkanı, “Ya başka numarayı seçer ya da gider” mesajını Felipe Melo'ya gönderdi. Aysal kesinlikle geri adım atmayacağını söyledi. Ve Melo gönülsüz de olsa 3'ü tercih etti.

Egehan ŞENGÜL/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:39,