SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe teklifini 10 milyon euro + 3 milyon euro bonusa yükseltti, Benfica 15'ten aşağı inmiyor. Cardozo gelmek için gemileri yaksa da, sarı-lacivertliler görüşmeleri şimdilik sonlandırdı.

CARDOZO transferinde Benfica'nın uzlaşmaz tutumu sarı-lacivertlileri pes etme noktasına getirdi. Oyuncuyla her konuda anlaşan F.Bahçe Yönetimi, Portekiz ekibinin inadını bir türlü kıramıyor. Sarı-lacivertliler, Paraguaylı golcü için teklifini 10 milyon euro + 3 milyon euro bonusa yükseltirken, Benfica cephesi 15 milyon eurodan bir kuruş aşağı inmiyor. Portekizliler isim vermeden 2 İngiliz kulübünden Cardozo için teklif aldıklarını dile getirip, bunu koz olarak kullanıyorlar. Önerdikleri ücretin çıkabilecekleri son rakam olduğunu Benfica yönetimine ileten sarı-lacivertliler, şimdilik masadan kalktı ve İstanbul'a döndü.

CARDOZO'NUN gönlü ise F.Bahçe'den yana. Takımda kalmak istemeyen Paraguaylı yıldız, F.Bahçe'ye gitmek için Benfica yönetimine baskı yapıyor. Cardozo transferinde yaşanan belirsizliğin yarın netliğe kavuşması bekleniyor.

Bonservise Sow formülü

BU arada F.Bahçe Yönetimi, Cardozo transferinde mutlu sona ulaştığı takdirde bonservis ödemesinde Moussa Sow formülünü kullanacak. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, iki yıl önce Senegalli yıldızın bonservis bedelini karşılaşan iş adamlarından Cardozo için de söz aldı. Benfica'ya önerilen bonservis bedelinin büyük bir kısmını başkan Aziz Yıldırım, başkan vekili Abdullah Kiğılı, iş adamı Ferit Şahenk, eski yöneticilerden Nihat Özdemir ve Ali Koç karşılayacak.

İdmana çıkmadı tutanak tutuldu

OSCAR Cardozo'da dün flaş bir gelişme yaşandı. Benfica, Paraguaylı yıldız futbolcunun dün idmana çıkmaması üzerine harekete geçti. Cardozo'nun idmana katılmamasını gerekçe göstererek kulüp bünyesinde bir soruşturma başlatan Portekiz kulübü, antrenmanın yapıldığı tesislere bir de noter getirerek tespit tutanağı- tutturdu.

Yayınlanma Tarihi:09:08,