SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Kanarya, Salzburg ile eşleşti. Türk futbolseverlere uzak olan Avusturya'nın bu ekibini daha yakından tanımak için maçlarına gittik. Burada herkes F.Bahçe'ye büyük saygı duyuyor.

“UEFA, ceza, men, CAS” derken F.Bahçe direndi, kuraya girdi, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Salzburg'u çekti… Avusturya Ligi ülkemizde bahis oyunları dışında pek takip edilen bir organizasyon değil. Peki kim bu Salzburg? F.Bahçe hakkında neler düşünüyorlar? Tur şanslarını nasıl değerlendiriyorlar? Kafamızda birçok soru ile sarı-lacivertli ekibimizin rakibini yakından tanımak ve tanıtmak için yola çıktık. Salzburg dün Avusturya Ligi'nde sezonun ilk maçında SC Wiener Neussadt'a konuk oldu. Biz de maç öncesi küçük bir statta, samimi bir ortamda Salzburg'un hocası Roger Schmidt, yeni transfer Yordy Reyna, Alan Douglas ve Sadio Mane ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik… Buyrun şimdi hep beraber Salzburg'u tanıyalım…

‘F.BAHÇE GÜÇLÜ AMA…'

Salzburg'un hocası Roger Schmidt, F.Bahçe eşleşmesinden umutlu… Rakibe büyük saygı duyduklarını belirten Alman teknik adam “F.Bahçe'nin gücünü biliyoruz. Kadrosunda birçok yıldız ismi barındırıyor. Ancak biz rakibin gücünden çekinip defansif bir futbol oynamayacağız. F.Bahçe gibi bizim de tek amacımız Şampiyonlar Ligi'nde yer almak. Bu yüzden de ofansif bir oyun sergileyeceğiz. Hem kendi evimizde hem de dışarıda oyun felsefemiz kesinlikle kapanmak olmayacak” dedi.

F.Bahçe’nin UEFA ile yaşadığı sorunları bildiklerini ancak kendilerinin sadece saha içiyle ilgilendiklerini söyleyen Schmidt, temsilcimiz için röportajın bu bölümünde ‘Avrupa'nın en iyilerinden biri' ifadesini kullandı. Kimin favori olduğu sorumuza Schmidt, meşhur ‘Alman disiplini' çerçevesinde cevap verdi: “Bugünden bunu değerledirmek yanlış olur. Maç günü geldiğinde kim iyi oynarsa o şanslı olur”

‘DUR DAHA ZAMAN VAR'

Afrikalılar sıcakkanlı, heyecanlı olur, Salzburg'un Senegallisi Sadio Mane ise ‘poker yüzlü' bir politikacı gibiydi. Mane'ye de F.Bahçe maçını sorduk “Dur daha zaman var” dedi. Belli ki aklı Neustadt maçındaydı. Israr edince “F.Bahçe güçlü bir rakip. En iyi şekilde hazırlanıp karşılarına çıkacağız” cevabını verdi. Mane'yi geçtiğimiz sezon F.Bahçe'nin istediği ancak Salzburg'un vermediği de konuşuluyor.

YANAL DA İZLEYECEK

F.Bahçe'nin hocası Ersun Yanal geçen sezon Eskişehir'in başındayken oyuncu bakmak için Salzburg'un son karşılaşmasını izlemiş. Yanal, gelecek hafta rakiplerinin evinde Austria Wien ile oynayacağı mücadeleyi yerinde takip edecek.

KARTAL: KOLAY LOKMA DEĞİLLER

Salzburg’un ilk lig maçını F.Bahçe yardımcı antrenörü İsmail Kartal da takip etti. 90 dakika sonunda görüşlerini sorduğumuz Kartal, “Kimse rakibi kolay lokma sanmasın. Kanatlardan çok tehlikeli ataklar yapıyorlar. Hem içeride hem dışarıda bizi zor maçların beklediğini söyleyebilirim” diye konuştu.

Ersoy ÖZDEM/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:39,