SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Barrios ilaç olur’

Yönetimin Trabzon’a getirmek için büyük çaba harcadığı Lucas Barrios, Mustafa Akçay’ın da hayallerini süslüyor. Usta hoca, “Barrios da gelirse gol yollarında sıkıntımız kalmaz” diyor.

Güncellenme: 08:49, 21/07/2013
‘Barrios ilaç olur’

Trabzonspor, Avrupa Ligi ön elemesinde karşılaştığı Derry City'i evine 4 golle uğurladı ama yönetim hala golcü arayışlarını sürdürüyor. Bordo-mavililer, Çin'den ayrılmayı kafasına koyan Lucas Barrios'a bir an önce imza attırmak için gece gündüz çalışıyor. Avrupa kıtasına dönmeyi çok isteyen Paraguaylı da Fırtına'ya sıcak bakıyor. Ancak bazı maddi anlaşmazlıklar işleri yavaşlatıyor. Yine de yönetimin sözünü tutacağı ve başkan yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu'nun deyimiyle “Türkiye'yi sarsacak Latin golcü” Barrios'un transferini bir an evvel noktalayacağı belirtiliyor.

Resmen aranan kan

Paraguaylı Lucas Barrios'u kadroda görmeyi çok isteyen bir diğer isim de şüphesiz Mustafa Reşit Akçay. Karadeniz ekibinin teknik patronu, yönetimle yaptığı sohbetlerde Barrios'un tam aradığı adam olduğunu söylüyor. Akçay'ın, “Elimde zaten yetenekli oyuncular var. Malouda ile hücum organizasyonlarımızı daha da çeşitlendireceğiz. Barrios da gelirse gol yollarında sıkıntımızın kalmayacağına inanıyorum” dediği ifade ediliyor.