SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İmparator'un geçen sezon başında istediği Dortmundlu oyuncu kariyerinin sezonunu yaşamış ve fiyatını katlamıştı. Terim, Bayernli Emre Can'ın bonservisi yükselmeden Galatasaray'a kazandırılmasını istiyor.

Geçtiğimiz yıl AMK okuyucuları bu sayfalarda İlkay Gündoğan'ın Galatasaray'a transfer olacağı yönünde haberler okumuştu. Zira Fatih Terim, Melo'nun ‘naz' yaptığı o günlerde yönetime “İlkay Gündoğan hem Türk hem de genç… Melo için istenen bonservisi İlkay'a verelim” demişti.

4 MİLYON EUROYDU!

2011 yılında Nuri Şahin'in yerine Borussia Dortmund'a transfer olan İlkay Gündoğan için Nürnberg'e 4 milyon euro bonservis ödenmişti. 2011-12'de fazla forma şansı bulamayan İlkay için sarı-siyahlı kulüp 5 milyon euro istemişti. Terim ise Melo'nun yerine İlkay'ın alınması için direktif vermişti. Melo dönmüş, İlkay transferi de rafa kalkmıştı. İlkay Gündoğan ise geçtiğimiz yıl kariyerinin en iyi dönemini yaşayarak hatta Şampiyonlar Ligi finalinde gol atarak bonservisini 25 milyon euroya kadar çıkardı.

ŞİMDİ TAM ZAMANI

Fatih Terim'in gözü şimdi de Almanya'nın en köklü kulüplerinden Bayern Münih'in gözbebeği Emre Can'da. Sosyal medyada Alaba'ya yazdırdığı Galatasaray tweetleriyle sarı-kırmızılı taraftarların kalbini fetheden Emre Can, oyun stili ve mücadeleci oyun kişiliğiyle Terim'in de aklına yazılmış durumda. Terim, Bayern'in henüz net bir bonservis rakamı belirlemediği Türk orta saha oyuncusunun transferinin bir an önce bitmesini istiyor.

KESER TAM MESAİDE

Galatasaray adına işleri yürüten sarı-kırmızılıların eski futbolcusu ve yardımcı antrenörü Erdal Keser, futbolcunun ailesi ve Bayern yetkilileriyle görüşerek ikna turlarını sürdürüyor. Keser, her iki cepheye de Emre Can'ın Kroos, Schweinsteiger gibi isimlerin gerisinde kalacağı ve Türkiye devi G.Saray'a gitmesi yönünde telkinlerde bulunuyor.

EMRE CAN ÇOKTAN RAZI

Galatasaray taraftarı olduğu bilinen Emre Can için Rummenige “Takımdan göndermeyi düşünmüyoruz” demişti ancak Erdal Keser, Hamit Altıntop gibi isimler başta olmak üzere birçok isim Emre Can'ı ikna etmiş durumda. Bayern yönetimi Emre Can'ı bonservisiyle vermeye yanaşmazsa kiralık için formül üretilmeye çalışılacak.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK