SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

River’da G.Saray geleneği

Aslan’da altyapıdan A takıma çıkanların saçları kampta kesilir. Atletico’nun hocası Simeone’nin oğlu Giovanni’nin saçları River Plate’li ağabeyleri tarafından bu hale getirildi

Güncellenme: 08:38, 20/07/2013
River’da G.Saray geleneği

Futbol takımları içinde ilginç gelenekler vardır… G.Saray da bunlardan biri. Sarı-kırmızılı kulübün kampına altyapıdan gelen oyuncular da İstanbul'a ‘lepiska saçlarını' bırakarak döner. Takımın ağabeyleri, gençlerin saçlarını kazır. Takım içi arkadaşlık bağlarını da kuvvetlendiren bu hareketin benzeri Arjantin'de de yaşandı. Olayın baş aktörü Atletico Madrid'in hocası Diego Simeone'nin oğlu Giovanni Simeone. River Plate forması giyen genç futbolcunun saçları çıktığı ilk idmanda takımın ağabeyleri tarafından kesildi.

İDMANDA GÜLDÜRDÜ

Ortama çabuk alışması için takımın büyükleri tarafından saçları ‘berbat' bir hale getirilen Giovanni ise yeni halinden şikayetçi değil. River Plate gibi bir takımda as oyuncularla çalışan Simeone antrenman sonrası direkt berberin yolunu tuttu. Takım arkadaşları ise bu saç modeliyle çalışan Giovanni'ye idman boyunca takıldı.