SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

La Liga’nın son şampiyonu Barcelona’nın  Teknik Direktöründen üzücü haber var.

Katalan ekibinin  teknik direktörü Tito Vilanova‘nın bir süredir mücadele ettiği kanser hastalığının yeniden tekrar ettiği ve bu sebepten dolayı artık Barcelona’da ki görevine devam etmeninin mümkün olmadığını rapor etti.

Bu gelişmeler sonrası bir basın toplantısı düzenleyen Barcelona Başkanı Sandro Rosell ve Sportif Direktör Andoni Zubizarreta, Vilanova ile yolların ayrıldığını resmen duyurdu.

Basın toplantısını futbolcular ve takım çalışanları da basın mensupları arasında takip ettiler. Vilanova ise toplantıya katılmadı.

Toplantıda konuşan Başkan Rosell, “Yapılan kontrolleri sonucunda Vilanova’nın göreve devam edemeyeceği anlaşıldı. Hastalığının tekrar ilerlemesinden ötürü  görevi bıraktı. Yeni hocamızı önümüzdeki hafta başında Zubizarreta açıklayacak. Bugün buraya gelen tüm çalışanlar ve oyunculara da teşekkür ederim. Bizim bir aile olduğumuzu gösterdiler. Yaşamış olduğumuz olay çok zor bir durum ama üstesinden geleceğiz. Hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ederiz. Onu ileride tekrar aramızda görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

YERİNE RUBİ İDDİASI

İspanyol medyası  Tito Vilanova‘nın yerine bu sezon  Girona’dan ayrılarak yardımcı antrenör olarak Barcelona’ya gelen Rubi’nin takımın başına geçeceğini iddia etti.

Yayınlanma Tarihi:19:34,