SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilyalı Roberto Carlos’u teknik direktörlük görevine getirerek futbol kamuoyunun dikkatini çeken Sivasspor, yeni sezonda güçlü bir kadroyla mücadele etmek için transfer çalışmalarını sürdürüyor. Carlos’un gelişiyle büyük hedefler koyan kırmızı-beyazlı ekip, bu hedefler doğrultusunda transferler yapmaya çalışıyor.

Bir dönem Real Madrid ve Roma’da forma giyen Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Cicinho ile Perulu forvet Hernan Rengifo ve Portekizli stoper Manuel Da Costa’nın yanı sıra bazı yerli oyuncuları kadrosuna katan Sivasspor Kulübü, önceki sezonlarda taraftarlara yönelik yaptığı transfer anketini bu sezon öncesinde de başlattı.

Kulübün resmi internet sitesinde bir süre önce başlatılan ankette, taraftarlara “sizce yeni sezonda hangi mevkiye transfer yapmalıyız?” sorusu yöneltiliyor.

Taraftar orta saha ve forvete takviye istiyor

3 bin 459 kişinin katıldığı ankette, katılımcıların büyük bir bölümü orta sahaya ve forvete transfer yapılması yönünde oy kulandı. Bin 200 kişinin orta sahaya, bin 161 katılımcının forvete, 702 kişinin defansa transfer yapılması yönünde oy kullandığı ankette, 396 katılımcı ise tercihini kaleci transferinden yana kullandı.