SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi’nde 3. ön eleme turu eşleşmeleri belli oldu.

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilen kura çekimi sonrası eşleşmeler şöyle oluştu:

Chornomorets (Ukrayna)/Dacia (Moldova) – Kızılyıldız (Sırbistan)/Vestmannaeyjar (İzlanda)

Swansea City (İngiltere) – Malmö (İsveç)/Hibernian (İskoçya)

Sevilla (İspanya) – Mladost Podgorica (Karadağ)/Senica (Slovakya)

Saint-Etienne (Fransa) – Shakhtyor Soligorsk (Belarus)/Milsami Orhei (Moldova)

Irtysh Pavlodar (Kazakistan)/Siroki Brijeg (Bosna Hersek) – Udinese (İtalya)

Petrolul Ploieşti (Romanya)/Vikingur (Faroe Adaları) – Vitesse (Hollanda)

Hajduk Split (Hırvatistan)/Turnovo (Makedonya) – Dila Gori (Gürcüstan)/Aalborg (Danimarka)

Jablonec (Çek Cumhuriyeti) – Stromsgodset (Norveç)/Debreceni (Macaristan)

Ventspils (Letonya)/Jeunesse Esch (Lüksemburg) – Maccabi Hayfa (İsrail)/Khazar Lankaran (Azerbaycan)

Skonto (Letonya)/ Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) – Zürih (İsviçre)

Kukesi (Arnavutluk)/Saraybosna (Bosna Hersek) – Metalurh Donetsk (Ukrayna)

Karabağ (Azerbaycan)/Piast Gliwice (Polonya) – Anorthosis Famagusta (Güney Kıbrıs)/Gefle (İsveç)

Dinamo Minsk (Belarus)/Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan) – Trabzonspor (Türkiye)/Derry City (İrlanda)

Hodd (Norveç)/Aktobe (Kazakistan) – Breidablik (İzlanda)/Sturm Graz (Avusturya)

Levadia (Estonya)/Pandurii Lignitul Targu Jiu (Romanya) – Beroe (Bulgaristan)/Hapoel Tel Aviv (İsrail)

Rijeka (Hırvatistan)/Prestatyn Town (Galler) – Olimpija (Slovenya)/Zilina (Slovakya)

Slask Wroclaw (Polonya)/Rudar Pljevlja (Karadağ) – Club Brugge (Belçika)

Randers (Danimarka) – Jagodina (Sırbistan)/Rubin Kazan (Rusya)

Tromso (Norveç)/İnter Bakü (Azerbaycan) – Differdange 03 (Lüksemburg)/Utrecht (Hollanda)

Asteras Tripolis (Yunanistan) – Rapid Wien (Avusturya)

Göteborg (İsveç)/Trencín (Slovakya) – Astra Ploieşti (Romanya)/Omonia (Güney Kıbrıs)

Zalgiris (Litvanya)/Pyunik (Ermenistan) – Honka Espoo (Finlandiya)/Lech Poznan (Polonya)

Motherwell (İskoçya) – Kuban Krasnodar (Rusya)

Zrinjski (Bosna Hersek)/Botev Plovdiv (Bulgaristan) – Stuttgart (Almanya)

Estoril-Praia (Portekiz) – Hapoel Ramat Gan (İsrail)

Vojvodina (Sırbistan)/Honved (Macaristan) – Bursaspor (Türkiye)

Skoda Xanthi (Yunanistan)/Linfield (İrlanda) – Rejkyavík (İzlanda)/Standard Liege (Belçika)

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)/Hacken (İsveç) – Thun (İsviçre)/Chikhura Sachkhere (Gürcistan)

Valletta (Malta)/ Minsk (Belarus) – Rosenborg (Norveç)/Saint Johnstone (İskoçya)

Üçüncü ön eleme turundaki ilk maçlar 1 Ağustos, rövanşlar ise 8 Ağustos’ta oynanacak. Tur atlayan takımlar, 9 Ağustos’taki play-off turu kura çekiminde yer alacak.