SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezon son 6 ayda çok önemli işler başardık. Aramıza yeni isimler katıldı ve daha da güçlendik. Artık bir sonraki adımı atmamız gerekiyor.

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, Şampiyonlar Ligi için iddialı konuştu. FB TV'ye açıklamalarda bulunan Kuyt, geçen sezon UEFA Avrupa Ligi'nde gösterdikleri başarıyı bu sezon da tekrarlayacaklarını söyledi. Tecrübeli oyuncu şöyle konuştu: Futbol sürekli gelişiyor ve değişiyor. Hızı, dayanıklılığı ve mücadeleyi ön plana çıkarmak gerekiyor. Bir golcü topu kalenin içine göndermeli. İstediğiniz kadar iyi ve sert şut çekin gol olmadığı zaman bir anlamı yok.

İLK HEDEF SÜPER KUPA

Geçen sezon son 6 ayda Fenerbahçe olarak çok önemli işler başardık. Daha iyi olmak için bazı yeni oyunculara ihtiyacımız vardı. Çok mutluyum bu oyuncular aramıza katıldı. Artık bir sonraki adımı atmamız gerekiyor. Sadece Türkiye'de değil Avrupa'nın da en iyi takımlarıyla rekabet edebileceğimizi gösterdik. İlk maçımız olan Süper Kupa finaliyle birlikte tüm maçları kazanmalıyız. Çünkü herkes biliyor ki geçen sezon ligi sezonun ilk yarısında kaybettik.

REKABET İYİDİR

Geniş kadronun önemini vurgulayan Kuyt şöyle devam etti: Geçen sezonun ikinci yarısında bunu çok iyi gösterdik. Tüm kulvarlarda sonuna kadar mücadele ettik. Rekabet, çok sayıda oyuncunun olması takım için iyidir. Yeni arkadaşlarımızın hepsi kalitelerini ispatlamış oyuncular.