SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turundaki rakibinin belli olmasının ardından FB TV’de kurayı yorumlayan Selçuk Şahin, taraftarlarıyla birlikte turu geçeceklerini söyledi.

İşte Selçuk’un açıklamaları:

– Öncelikle tüm camiamızın Dünya Fenerbahçeliler Günü kutlu olsun. Böyle bir günde kura çektik. Umarım hayırlı olur.

– Bizim seviyemizde bir takım için artık genel anlamda rakipleri analiz etmek çok gerekli değil diye düşünüyorum. Yinede konuşmak gerekirse Salzburg, uluslar arası başarıları olan ve kendi liginde başarılı bir takım. Ancak biz de kendimizi çok iyi bir rakip olarak görüyoruz ve çok ciddi olarak hazırlanıyoruz.

– Avrupa'ya gitme şansımızı en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Camiamız için hayırlı olsun. İlk maçımız deplasman olacak. Orada da Dünya'nın her yerinde olduğu gibi çok sayıda Türk var. Bize destek vereceklerdir. Orada alacağımız iyi bir skorla yurda dönersek burada da taraftarımızın muhteşem desteğiyle turu geçeceğimizi düşünüyorum.

– Avrupa'ya gitmemek üzerimizde bir moral bozukluğu yaratmıştı. Bir Türk Kulübü olan Fenerbahçemizi Avrupa'da belirli bir noktaya getirmek için geçen seneki başarımız çok önemli bir çıtaydı. UEFA'nın verdiği 2 sene ceza bize çok ağır gelmişti ve haksızlığa uğratıldığımızı düşündük. Dünkü açıklamadan sonra moral motivasyon olarak yükseldik. Zaten neşeliydik ama şimdi çok daha mutluyuz.

– Fenerbahçe'de 11. yılım. Böyle bir tesis Avrupa'da yok. Her şey mevcut. Üstelik kendi yuvamızdayız. Saha dışında yapılacak çok sayıda etkinlik var. Balık tutan arkadaşlarımız oluyor. Göl kenarında hava da çok güzel. Her şey üst seviyede… Böyle bir tesisi Türk sporuna kazandıran herkese teşekkür ediyorum.