SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sağlam’dan transfer müjdesi

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yaptığı açıklamada "Hepimizi mutlu edecek bir oyuncunun takıma katılmasını bekliyorum" dedi.

Güncellenme: 17:28, 19/07/2013
Sağlam’dan transfer müjdesi

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Türk futbolununson döneminde herkesin ihtiyaç duyduğu fair-play ve futbolun güzelliklerini Eskişehirspor olarak uygulamaya çalışacağız” dedi.

Sağlam, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, siyah-kırmızılı takımın futbolcularıyla geçirdiği dönenim bu sezonun Eskişehirspor açısından güzel geçeceğinin göstergesi olduğunu kaydetti.

Yarın sabah yapacakları antrenmanın ardından futbolculara izin vereceklerini ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:

“Daha sonra pazartesi günü Avusturya kampı için hareket edeceğiz. 5 Ağustos’a kadar burada hazırlanacağız. Kampta 6 hazırlık maçı yapacağız. Oyuncularımızla sık sık bir araya geliyoruz. Onlardan neler istediğimizi paylaşıyoruz. Türk futbolunun son döneminde herkesin ihtiyaç duyduğu fair-play ve futbolun güzelliklerini Eskişehirspor olarak uygulamaya çalışacağız. Bu konudan kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Ülkemizin sempatiyle baktığı, herkesin gıptayla takip ettiği takım haline geleceğiz. Bu davranışımızı taraftarımızın da desteklemesini isteyeceğiz. Sahada mücadele eden, kaybetmeyi kabul etmeyen, kazanma arzusunda mücadele veren bir takım olacağız. Bu takım, kazanırken de kaybederken de taraftarını mutlu edecek.”

Sağlam, transfer çalışmalarına da değinerek, “Hepimizi mutlu edecek bir oyuncunun takıma katılmasını istiyorum. Bir kaç gün içinde bu oyuncumuzun takıma katılmasını bekliyorum. Alper’den boşalan o mevkiye onun yokluğunu aratmayacak, taraftarımızı ve camiamızı mutlu edecek oyuncuyu koymak zorundayız” diye konuştu.

“BU YILI İYİ TAMAMLAMALIYIZ”

Bir gazetecinin “Eskişehirspor’un şampiyonluğu için bir süre verebiliyor musunuz?” sorusunu Sağlam, şöyle yanıtladı:

“Şampiyonluğa oynayan takımların ekonomik ve güç dengelerine bakıldığında bir Anadolu takımının ‘şampiyonluğa oynuyorum’ demesi çok kolay değil. ‘Şampiyonluğa oynuyorum’ dediğimizde onun içini doldurmanız lazım. Biraz daha gerçekçi olmak ve hayal tacirliği yapmamak lazım. Bence zamana yayıp, düzgün bir organizasyonla bunun hazırlığının yapılması gerekiyor. Bu işin alt yapısını oluşturmadan böyle bir hedefle ortaya çıkarsanız sonrası felaket olur. Bunun camia ve taraftarlarla açıkça paylaşılması gerekiyor. Şampiyonluk için bir çok etken var. Bu etkenleri hayata geçirmek lazım. Bu yılı iyi tamamlamalıyız.”