SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilyalı futbol efsanesi, Türkiye'ye gelişiyle birlikte varlığını hissettirdi. Sivasspor'da antrenmanlar çok eğlenceli geçiyor ama ‘Hoca'nın Kuralları' bir o kadar ağır!

Gelişiyle birlikte ulusal basının ve dünyanın ilgisini üzerine çeken kırmızı-beyazlı ekip Manuel de Costa, Cicinho, Rengifo transferleriyle de büyük sükse yaptı.

İdmanların keyifli geçtiği Sivasspor'da “ilginç kurallar” futbolcuları disiplinize etmek isteyen Roberto Carlos'un en büyük kozu. İşte yaşayan efsane Roberto Carlos'un futbolcularından ve teknik heyetten uymalarını istediği 7 kural: Her yemekten sonra tüm futbolcular yapılacak kısa toplantılara katılacak. Antrenman öncesi teknik heyet bir araya gelerek gerçekleşecek antrenman hakkında fikirlerini beyan edecek. Antrenmanda hatalı pas veren futbolcuya 7 kez şınav cezası veren Roberto Carlos öğrencilerinin tek tip kıyafet giymesini isterken tesislerde terliği de yasakladı. Brezilyalı hoca ayağına ufak darbe alan futbolcunun doktora gitmesini engellerken önemli bir mazeret olmadığı sürece tüm oyuncuların antrenmana katılmasını istiyor.