SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olaylı seçimde başkan Cavcav!

Kayserispor Başkanı Recep Mamur, Fenerbahçe'nin vekaletini alarak toplantıya katıldığını söyleyince Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu küplere bindi. Sert tartışmaların ardından İlhan Cavcav vakfın patronu oldu

Güncellenme: 18:48, 19/07/2013
Olaylı seçimde başkan Cavcav!

Kulüpler Birliği Vakfı’nın olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Ankara’daki toplantıda Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl adaydı. Fakat görüşme bir hayli gergin geçti. Recep Mamur, Fenerbahçe’nin vekaletini alarak toplantıya geldiğini ve sarı-lacivertli kulübün oyunu kendisine verdiğini söyleyince, Trabzonspor’un patronu İbrahim Hacıosmanoğlu küplere bindi. Hacıosmanoğlu, ”Sen nasıl emek hırsızlarının vekaletini alarak buraya geldiğini söylüyorsun. Ben senin başkan olmanı istemiyorum. Bundan sonra hiçbir Kulüpler Birliği toplantısına katılmam” diyerek tepki gösterdi. Fenerbahçe’nin vekaletiyle ilgili oylama yapılırken, 16’ya 1 red kararı çıktı ve seçim 17 kulüp arasında yapıldı. Diğer başkanların araya girmesiyle ortam sakinleşirken, ısrarlar üzerine Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, ”Bu kadar gerginlik yeter. Başkan adayı benim” dedi.

‘SENİ GÖMECEK YER BULAMAM’

17 kulübün tamamı Cavcav’a olur verirken, Recep Mamur yine ayağa kalktı ve Trabzonspor Başkanına, ”Sen Trabzonsporluysan, ben de Kayseriliyim. Adam kere adamım” dedi. Bunun üzerina Hacıosmanoğlu, ”Sen şov yapıyorsun, Hacıosmanoğluna’ mı hakaret ediyorsun. Seni Türkiye’de gömecek yer bulamam” şeklinde çok ağır tepki gösterdi. Recep Mamur toplantıyı terk ederken, 3 saatlik genel kurulun ardından konuşan Cavcav, ”Bayağı mücadele ettik. Bazı arkadaşlarımız karşılıklı olarak, hiç olmayacak şekilde münaşaka ettiler. Bu Kulüpler Birliği olarak bize hiç yakışmıyor” ifadesini kullandı.

SAFA CAN KONUKSEVER/AMK ÖZEL HABER

 

Yayınlanma Tarihi:18:31,