SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transferin hızlı takımı Kardemir Karabük yine gündemi sarstı. Genç yerlileri ve deneyimli yabancıları kadroya katan Mavi Ateş, Inter'in dünyaca ünlü orta sahasına teklif yaptı, beklemeye geçti.

Teknik adamlığa Tolunay Kafkas'ı getiren Kardemir Karabükspor, transferde hız kesmiyor. Samba Sow, Emre Özkan ve Beykan Şimşek ile transfer perdesini açan Karabükspor, PSV Eindhoven'in file bekçisi Waterman, Erkan Kaş ve Furkan Özçal'a imza attırdıktan sonra Mersin'in yollarını ayırdığı Joseph Boum'u kampa getiriyor.

Karabükspor, Recep Niyaz'a da imza atmaya hazırlanırken Ada futbolunun önemli isimlerinden Carlton Cole ile de anlaşma zemini arıyordu. Ancak bu futbolcudan net bir şekilde ‘evet' yanıtı alamayan Karabükspor'un yeni yöneticileri dümeni Çizme'ye kırdı. Geçtiğimiz sene çalışma izni nedeniyle Inter'den West Ham'a transferi gerçekleşmeyen dünya futbolunun yıldızlarından Dejan Stankovic'e transfer teklifi yaptı. 102 kez Sırbistan Milli Takımı'nın formasını giyen Stankovic, Karabük'e henüz olumlu bir yanıt vermedi. Oyuncunun bonservisinin elinde olması, geçen yıl sakatlıklar nedeniyle Inter'de sadece 3 maç şans bulması ve futbolu bırakmaya yakın olması Karabüklü yöneticilerin elini kuvvetlendiriyor.

Mehmet ÖZCAN/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:39,